Zpět na » Primera Division » Dva rebelové nechtějí trénovat. Jeden chce z Realu, druhý zase do něj

Dva rebelové nechtějí trénovat. Jeden chce z Realu, druhý zase do něj

Dva rebelové nechtějí trénovat. Jeden chce z Realu, druhý zase do něj © FotbalPortal.cz - Courtois a Kovačić

2

Líbilo se

07.08. - Trucují a tím si chtějí vynutit přestup do jiného klubu. Společným jmenovatelem pak takového dětinského chování je Real Madrid. Jeden hráč totiž odmítl trénovat kvůli tomu, aby ho Bílý balet nechal odejít, ten druhý zase z důvodu, aby ho současný klub nechal na stadion Santiaga Bernabéua odejít.

Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Zřejmě tak nějak si asi vyhodnotili situaci záložník Realu Madrid Mateo Kovačić a brankář Chelsea Thibaut Courtois. Oba dva mají touhu ze stávajícího angažmá odejít do jiného klubu, ale vedení je nechce vyslyšet.

Mateo Kovačić je v Realu Madrid od roku 2015. Přivedl si ho tehdy trenér Rafa Benítez. Jenže ten se už po půl roce pakoval z klubu a Kovačić už nad sebou neměl ochrannou ruku. Tři sezóny bojoval o to, aby se dostal do základní sestavy, ovšem vše bylo marné.

A optimističtěji to nevypadá ani letos. Tím spíš, že nový kouč Lopetegui možná v záložní řadě ještě upřednostní Ceballose s Llorentem, španělské hráče, k nimž má bližší vztah a které zná z reprezentace.

Chtěl si vynutit přestup, ale Real na to nereflektuje. Přitom zájem o hráče je, Madrid má prý na stole šest nabídek (Manchester United, Manchester City, Paris Saint Germain, Inter Milán, Neapol, AC Milán), ale klub prý požaduje 90 milionů eur.

Dalším rebelujícím fotbalistou je belgický reprezentant Thibaut Courtois. Ten ale na včerejším tréninku Chelsea, který měl být jeho první po MS, chyběl. Právě na něm si chtěl nový manažer Blues z očí do očí promluvit s gólmanem, který projevil přání odejít z klubu. Do Realu Madrid.

„Nereaguji na agenta. Ten mě vůbec nezajímá. Chci slyšet Courtoise. Jestli Courtois v pondělí řekne to samé, musím mluvit s klubovým vedením. Chci totiž jenom hráče s vysokou motivací,“ pronesl v neděli Sarri v reakci na předchozí prohlášení Courtoisova agenta, který prohlašoval, že jeho klient chce ze Stamford Bridge odejít.

Některé zdroje uvedly, že už mu svoji verzi Courtois řekl, nicméně osobně spolu asi ještě nemluvili. Chelsea už ale nezbývá moc času najít odpovídající náhradu v případě, že by Courtois přeci jen do Realu odešel. Přestupové okno pro kluby Premier League totiž zavírá už ve čtvrtek v šest odpoledne.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, skysports.com, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články