Zpět na » Primera Division » 5 rozdílů mezi stamilionovými posilami Barcy Coutinhem a Dembélém

Primera Division - 5 rozdílů mezi stamilionovými posilami Barcy Coutinhem a Dembélém

5 rozdílů mezi stamilionovými posilami Barcy Coutinhem a Dembélém © FotbalPortal.cz - Rozdíly mezi dvěma nejdražšími posilami Barcy

4

Líbilo se

16.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Byly to dvě nejdražší posily Barcelony historie, které přišly těsně po sobě, v uplynulých měsících. Dembélé s Coutinhem. Ovšem oba píší zatím jiný příběh. Jejich vylodění v Katalánsku bylo odlišné. Mají rozdílné štěstí, jinak se projevují na hrací ploše. U jednoho převažují otazníky u druhého velká naděje. Zde je pět rozdílu mezi dvěma hráči za něž Barcelona může zaplatit až 300 milionů eur.

Dvě posily v odlišných situacích

Oba hráči přišli do Barcelony za naprosto odlišných okolností. Dembélé právě v nelehké době plné napětí, kdy všichni tlačili na management, aby přivedl náhradu za Neymara. Bohužel vyvoleným byl on. Nepomohlo mu to. A už vůbec ne, že se v tu chvíli stal nejdražším hráčem klubu. Francouz byl jednou z velkých nadějí evropské kopané a v Dortmundu zanechal velmi pozitivní dojem. Nicméně pořád ještě nebyl ve 20 letech úplně prověřený.

Příběh Coutinha byl jiný. Jeho cena byla sice ještě o dost vyšší, ovšem 120 milionů eur, které azulgranas zaplatili Liverpoolu, byly přeci jen víc v souladu s kvalitou a zkušenostmi hráče. Investice megalomanská, ale určitě opodstatněnější, než u Dembélého. Pro Coutinha bylo pozitivní i to, že v lednu se značně zklidnila atmosféra, která byla po odchodu Neymara hodně rozjitřená. Barcelona se rozjela a sbírala jednu výhru za druhou.

Aklimatizace na nový klub

V okamžiku, kdy Barcelona kupovala Dembélého určitě nebylo pochyb o tom, že má dostatečné kvality na to, aby se z něj jednou stal klíčový hráč předního evropského klubu. Jenže asi nebyl úplně typickým fotbalistou pro DNA Barcy. Rychlý, schopný v soubojích jeden na jednoho, má možná větší problémy hrát ve zhuštěných prostorech. Přišel navíc do nové kultury, nezná jazyk a to, že musel podstatně změnit svůj herní styl, mu rovněž nepomohlo.

Coutinho sice přišel až v lednovém přestupovém okně a neměl tedy tolik času se sžít s týmem. Ovšem fakt, že je spíše kreativním a kombinačním hráčem přiměl Valverdeho, aby mu dal šanci hned od začátku. Blízký přítel Luise Suáreze zapadl do kabiny mnohem lépe než Dembélé. Neymar mu také pomohl otevřít dveře kabiny dokořán.

Zranění

Coutinho do Barcelony zraněný přišel, Dembélé se zranil ve třetím zápase. Velký rozdíl byl ale v délce rekonvalescence. Brazilec ztratil pouhé tři ligové zápasy a dva v poháru, zatímco Francouz absentoval ve 13 duelech La Ligy, dvou pohárových a v pětkrát scházel v Lize mistrů. Navíc poté, co se uzdravil, si zranění obnovil a vynechal další tři ligové zápasy a čtyři v Copa del Rey.

Výkonnost

Přestože Coutinho mohl nastupovat jen v lize a poháru, v mnoha okamžicích se ukázal jako rozhodujícím hráčem. To se o Dembélém říct nedá. Francouz odehrál v dresu Barcy 17 zápasů, ovšem jen v šesti figuroval v základní sestavě. Jeho statistiky se omezují na jeden gól a šest asistencí. To je slabá vizitka na posilu jeho rozměrů.

Coutinho odehrál za culés 12 utkání, z toho 10 od začátku. Statistiky jsou sice skoro stejné - 2 góly a 5 nahrávek, ale například v posledním utkání s Valencií měly jeho dvě gólové nahrávky velký vliv na zisk tří bodů.

Budoucnost

Samozřejmě pro oba hráče bude spojena nadále s katalánským klubem. Jiná alternativa neexistuje. Ať už prodeje nebo hostování. A tady je řeč především o Francouzovi. Poslat hráče za víc než 100 milionů eur na hostování prostě nedává smysl.

Aktuálně vypadá budoucnost optimističtěji přeci jen pro Coutinha. Zvláště pokud se rozhodne zvednout kotvy Andrés Iniesta. Bude hodně potřeba. Ale ani u Dembélého pochopitelně není třeba mávat kolem sebe tragickými scénáři. Chce to jen čas a trpělivost.


Jak byste hodnotili sezónu Dembélého (hodnocení jako ve škole)?
1
2
3
4
5
Jak byste hodnotili sezónu Coutinha (hodnocení jako ve škole)?
1
2
3
4
5

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Panyny - 16.04. Odpovědět

z pohledu kvality nesrovnatelný..

Panyny

tak rozdíl je, že Coutinho neměl takový problémy se zraněnim. a taky už má vyšší věk je vidět u Valverdeho, že mladým hráčům nefandí..je to vidět i u jiných mladých hráčů v Barce a jejich vytížení.

Messi777
heto - 16.04. Odpovědět

Ten hlavní rozdíl tam chybí Smajlík 2

heto
Cornero - 16.04. Odpovědět

myslis vek nebo ze jeden je bilej a druhej cernej :D

Cornero
heto - 16.04. Odpovědět

To druhý, to mě jako první prásklo do očí, když sem viděl ten úvodní obrázek kde jsou oba vedle sebe Smajlík 2

heto
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články