Zpět na » Primera Division » Dembélé musí být psychicky silný. Jinak se v Barce neprosadí, myslí si Xavi

Primera Division - Dembélé musí být psychicky silný. Jinak se v Barce neprosadí, myslí si Xavi

Dembélé musí být psychicky silný. Jinak se v Barce neprosadí, myslí si Xavi © express.co.uk - Ousmane Dembélé

0

Líbilo se

21.03. - Psychika. To je oč tu běží. Alespoň je o tom přesvědčena barcelonská legenda Xavi Hernández. Někdejší lídr středové linie azulgranas se domnívá, že druhá nejdražší posila historie klubu Ousmane Dembélé musí nejprve zvládnout tlak, který na něj padá a pak teprve bude jasné, jestli vůbec má na to, aby v novém působišti zaujal.

Vedení Barcelony mladého Dembélého v létě kupovalo narychlo. Aby uklidnilo fanoušky, kteří se po útěku Neymara začali bouřit. Francouzský reprezentant se nicméně zdál jako dobrá volba. Daly se od něj čekat stejné ekvilibristiky jako od hráče, kterého fans Barcy neváhali označit za zrádce.

Jenže vše se tak nějak zadrhlo. Po pár zápasech přišlo zranění svalu, které ho vyřadilo na tři měsíce a když už se po novém roce objevil na trávníku, zdravotní neduhy ho donutily zastavit na další měsíc. Prakticky půlka sezóny v háji a Dembélé nepředvedl zhola nic. To by nahlodalo i silnější nátury, natož kluka, který ještě před pár lety pobíhal po nerovných hřištích někde v nižší francouzské soutěži. A do nějž jeden z nejlepších klubů světa vrazil 145 milionů eur.

Byť se v posledních zápasech dal na jeho hře pozorovat jistý progres, zdaleka ještě není vyhráno a Xavi Hernández dobře ví, o čem mluví. „Musí se naučit rychleji myslet, v několika málo tisícinách sekundy. Pak se ukáže, jestli má tu správnou mentalitu. Musí si sám sobě říkat: ,Jsem hráč Barcy‘. Musíte být psychicky silný, mít přesvědčení. Bylo tu spousty průměrných hráčů, kteří v Barceloně strávili 15 let, protože měli odpovídající povahu. Ale také výteční hráči, kteří tu nedokázali nic, protože nezvládli ten tlak,“ namítá Xavi.

„Když jste takové hráče viděl v tréninku, řekl jste si: ,Ti dokážou všechno, stanou se z nich legendy‘. Ale ne. Jakmile vstoupili na stadion, začaly se jim klepat nohy a už vůbec se nechtěli potkat s míčem. A vy jste se jen divili: ,Do pr..., co se s nimi děje?“

„Bude potřebovat nějaký čas, Barca je pro fotbalistu jako maturita. Jako by měl nyní Dembélé projít závěrečnou zkouškou, protože každý nemůže hrát za tento klub. Proč? Protože tady toho musíte umět třikrát tolik než jinde. Barca hraje na pouhých 30 metrech hřiště. Dembélé má hodně talentu, je hodně rychlý, ale nebude tu mít tolik prostoru jako měl v Dortmundu nebo Rennes. Tam ho měl spoustu, tím pádem i moře času.“

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
pure2 - 21.03. Odpovědět

Ma potencial byt kvalitny hrac aj na Barcu (z toho mala co som videl). Ale vraj je to dost party chlapec tak sa uvidi.

pure2
COKO - 21.03. Odpovědět

Už začíná vytahovat drápy a zápas od zápasu je lepší a lepší. Při příchodu do Barcy to měl i Suarez podobné, zdálo se mi, že se až moc bojí a až po několika měsících začal obcházet hráče. Dembelé už taky pomalinku začíná a jde mu to pěkně, jen to chce ještě zapracovat aby nebyl tak zbrklý a uměl si s tím míčem pohrát na noze.

COKO
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články