Zpět na » Primera Division » Sběratel titulů i sváteční střelec. Mascherano se po téměř osmi letech loučí s barcelonským dresem

Sběratel titulů i sváteční střelec. Mascherano se po téměř osmi letech loučí s barcelonským dresem

Sběratel titulů i sváteční střelec. Mascherano se po téměř osmi letech loučí s barcelonským dresem © as.com - Javier Mascherano

1

Líbilo se

24.01. - VIDEO Nic netrvá věčně a ke konci se nachýlilo i působení argentinského fotbalisty Javiera Mascherana v Barceloně. Hráč, který vynikal svoji houževnatostí a poctivostí balí kufry a pozítří odletí do Číny, kde bude působit v týmu tamější Superligy Hebei Fortune.

Ještě předtím mu ale dá své sbohem klubové vedení, které dnes uspořádalo oficiální rozlučku, na níž budou přítomni i všichni hráči prvního týmu. S fanoušky se pak Mascherano naposledy uvidí před čtvrtečním zápasem Copa del Rey, který Barcelona odehraje s Espanyolem a jenž už shlédne pouze z tribuny. V pátek by měl argentinský reprezentant podniknout cestu do Číny, kam přestupuje za zhruba 10 milionů eur do klubu Hebei Fortnue.

Hlavním důvodem přestupu je malá herní vytíženost. Mascherano totiž v průběhu let ztratil pozici nepostradatelného stopera, od loňské sezóny po příchodu Samuela Umtitiho, jenž vytvořil dvojici s Gerardem Piquém, začal vysedávat více méně pouze na lavičce náhradníků. A byť se o jeho přestupu spekulovalo už dlouho, na Camp Nou vždycky zůstal a v říjnu roku 2016 dokonce prodloužil smlouvu až do roku 2019. Před letním mistrovstvím světa ale potřeboval hrát, aby nepřišel o pozvánku trenéra Sampaoliho.

Argentinský fotbalista původně přicházel do Barcelony jako defenzivní záložník, na tomto místě si odbyl i svoji neslavnou premiéru, když hned v prvním ligovém zápase 11. září 2010 proti Herculesu viděl červenou kartu. Nicméně pozdější absence ve středu obranu posunuly jeho hlavní místo působení o nějakých pár metrů zpět a postupem času odehrál drtivou většinu utkání právě na tomto postu.

Celkem během svého angažmá na Camp Nou posbíral 18 trofejí a v počtu odehraných střetnutí se dokonce zařadil s číslem 334 na čtvrté místo mezi cizinci za Messiho, Cocua a Daniho Alvese. V gólových statistikách ale figuruje tento defenzivně založený hráč jen jednou. V souboji proti Osasuně (sezóna 2016-17 - 7:1) se postavil k exekuci pokutového kopu, který suverénně proměnil. Víckrát už se mezi střelce nezapsal.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, youtube.com

Související odkazy
Nejnovější články