Zpět na » Primera Division » Fanoušci Realu chtějí jinou posilu než Neymara. Ronaldo od nich dostal jen dvojku, Benzema propadl

Primera Division - Fanoušci Realu chtějí jinou posilu než Neymara. Ronaldo od nich dostal jen dvojku, Benzema propadl

Fanoušci Realu chtějí jinou posilu než Neymara. Ronaldo od nich dostal jen dvojku, Benzema propadl © dailymail.co.uk - Neymar

1

Líbilo se

30.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Velkou anketu uspořádal mezi fanoušky Realu Madrid sportovní deník Marca. Mimo jiné zjišťoval, kterou hvězdnou posilu by si příznivci Bílého baletu nejraději přáli do svého týmu. A nejvíc hlasů rozhodně nedostal Brazilec Neymar o jehož přestupu se mocně debatovalo. Současně s tím se čtenáři vyjadřovali i k výkonům hráčů za uplynulý rok. Nejvíc to od nich schytal Benzema a Bale.

Zajímavou anketu zorganizoval mezi svými čtenáři španělský deník Marca, jenž den co den podrobně přibližuje dění v madridském Realu. Cílem bylo zjistit názor příznivců bílých barev na to, která z takzvaných „galaktických“ posil by měla pokud možno na San Bernabéu přijít.

Po spekulacích posledních dní se dalo předpokládat, že by nejvyšší pozici mohl obsadit Brazilec Neymar, jenž v létě za velké peníze opustil Barcelonu. Nicméně hlasující upřednostnili jiné jméno. Snad s ohledem na mizernou koncovku posledních týdnů volili šutéra Tottenhamu Harryho Kanea, jenž zaznamenal nejlepší střelecký výsledek v roce 2017. Dal 56 branek a předstihl i Messiho s Ronaldem.

K tomu, aby co nejdříve oblékal dres Realu Madrid, se přiklánělo hned 34 procent respondentů. Až za ním skončil Neymar s 23 procenty, třetí místo pak v preferencích dotázaných obsadil Kylian Mbappé, o nějž se v létě madridský klub mocně zajímal.

Dalším tématem, o němž čtenáři deníku hlasovali, bylo i hodnocení výkonnosti hráčů Realu Madrid v kalendářním roce 2017. Marca nabídla škálu čtyř známek - výtečný, chvalitebný, dostatečný a nevyhovující. Nejlepší hodnocení si v něm vysloužili Isco s Modrićem, u nichž procentuálně převažovala v hodnocení „jednička“. Překvapivě dobré vysvědčení měl i věčný náhradník Nacho, u nějž hlasující rozdělili naprosto přesně svoje známky mezi jedničku a dvojku. Největší hvězdě týmu Ronaldovi dávali fanoušci nejvíc dvojku (30%), na jedničku byl u 23 procent příznivců.

Dle názoru čtenářů byl pak uplynulý rok naprostým propadákem pro útočníka Karima Benzemu. Pro drtivých 83 procent byla jeho sezóna nevyhovující. Víc jak polovina hlasujících se pro podobné hodnocení rozhodla i u Garetha Balea. Propadnout by za výkony v letošním roce nechalo 26 procent čtenářů i Cristiana Ronalda.

Výsledky ankety deníku Marca - pro větší zobrazení klikněte na obrázek

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články