Zpět na » Primera Division » Proč prohrál Real v Gironě? Hlavní příčiny nečekaného propadáku

Primera Division - Proč prohrál Real v Gironě? Hlavní příčiny nečekaného propadáku

Proč prohrál Real v Gironě? Hlavní příčiny nečekaného propadáku © FotbalPortal.cz -

0

Líbilo se

30.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Málokdo před zápasem Realu Madrid v Gironě čekal výsledek, jaký se nakonec na Estadi Montilivi zrodil. Bílý balet podlehl 1:2 a v desátém kole už nabral na vedoucí Barcelonu ztrátu propastných osmi bodů. Jaké jsou hlavní příčiny včerejší porážky a vůbec neduhy madridského klubu, které ho provází touto sezónou?

Nefunkční útok

Madridský útok, který tolikrát vytáhl mužstvo z bryndy, se letos nějak nemůže rozjet. Hlavní ikona Cristiano Ronaldo má na kontě zatím jen jediný gól a v Gironě byl opět celkově zvadlý, odstřižený od celého týmu. A tentokrát mu nepomohl ani Benzema, který byl zapojen spíš do kreativních úkolů než že by trápil protivníka v šestnáctce.

Pouze Isco se ctí

V zápase, v němž bylo brzy patrné, že bude potřeba, aby jeho klíčoví hráči podali nadstandardní výkon, tento požadavek splnil pouze Isco. Nejen proto, že vstřelil gól, což mělo nakonec minimální váhu vzhledem ke konečnému výsledku. Spíše proto, že chtěl neustále míč, bral na sebe odpovědnost vést madridské útoky. Aktuálně je to jediný hráč, který podává stejné výkony jako v minulé sezóně. Ovšem jeho snaha vyšla naprázdno. Na Montilivi byl na všechno sám. Dokonce ani v závěru zápasu, kdy obdržel bolestivého koňara, neustával ve svém úsilí a chtěl pro svůj tým získat alespoň bod.

Problém na krajích obrany

Ofenzivní produkce krajních obránců, která je v Zidanově schématu klíčová, rapidně poklesla ve srovnání s minulým ročníkem. Nemají na hru takový vliv, jaký mívali. Stín Carvajala je pro jeho náhradníka Achrafa hodně dlouhý. Odchovanec sice má předpoklady a Zizou mu dává přednost před Nachem. Ale měl by předvádět víc než například včera v Gironě, především v útoku. Marcelo má do ideální formy rovněž daleko. Možná v tom má prsty nedávné zranění, díky němuž ještě nemá dostatečnou fyzičku na své tradiční ofenzivní výlety.

Minimum gólových příležitostí

Proti nováčkovi nejvyšší soutěže si Real mnoho vyložených příležitostí nevytvořil. Navíc Bílý balet nechal někde v zapomnění i svoji velkou zbraň - standardní situace, z nichž v loňském ročníku vytěžil tolik branek. Tradiční spasitel Sergio Ramos a jeho branky v nastaveném čase už jsou také minulostí.

Schází strhující finiš

Když už je řeč o tradičním střelci poledních okamžiků Ramosovi, fanoušci Blancos často mohli doufat i v závěrečný strhující finiš týmu, který pravidelně přicházel. V mnoha případech dokázal Real vyvinout neuvěřitelný tlak, jemuž do té doby statečně hrající protivník podléhal a jímž Bílý balet napravoval svoje pozdní vstupy do zápasů. Pod jeho vlivem přestal soupeř hrát svoji hru, doslova kapituloval a Real se tak dostával k vytouženým brankám a bodům. Letos to chybí.

Chatrná obrana

Je zarážející, že celku, který byl před víkendem až na 15. místě tabulky a vstřelil pouhých devět gólů, dovolí Los Blancos vystřelit 15krát na branku Casilly. A ze dvou gólů mohly být klidně čtyři, neboť domácí hráči v prvním poločase ještě trefili dvakrát tyč. V letošní sezóně dokázal Real udržet čisté konto v 17 soutěžních zápasech jen šestkrát a z těch lepších soupeřů to byla jen Barcelona v Superpoháru, která nebyla schopna prorazit obranu Blancos.. V minulosti to možná nebývalo v tomto ohledu lepší, ovšem v tom případě pomohl produktivní útok, který momentálně schází.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jojo, na začátku sezóny jsme žádného hráče nepotřebovali,celý tým byl perfektní, viď Zidane...

FailManCZ

Perez už isto chystá prevrat a Zidane sa bude pakovať naspäť do B-tímu Smajlík 5

elpresident3
Pure - 30.10. Odpovědět

Morata sa s vami porata Smajlík 3 Este aj James by bol dobry. Smajlík 19

Pure

Proč nečekaná ? Já to čekal

vladcevesmiru1
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články