Zpět na » Primera Division » 5 hráčů Barcelony, kteří v roce 2016 zklamali

5 hráčů Barcelony, kteří v roce 2016 zklamali

5 hráčů Barcelony, kteří v roce 2016 zklamali © futbolistos.es - Douglas

3

Líbilo se

28.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ligový titul, domácí pohár a Superpohár. To jsou trofeje, díky nimž může Barcelona považovat alespoň první polovinu sezóny za úspěšnou. Ovšem hned několik hráčů na právě končící rok nebude mít v souvislosti s barcelonským dresem úplně příjemné vzpomínky.

1) Douglas

Barcelonský přestupový omyl se neprobudil k životu ani v roce 2016. Trenér Enrique s ním vůbec nepočítal a jediný zápas, který si za azulgranas v tomto kalendářním roce zahrál, byl odvetný pohárový ve Valencii, v němž po výhře z prvního zápasu 7:0 už nebylo co řešit. A to se navíc na hrací plochu dostal až v 76. minutě. V létě mu vedení hledalo hostování, což nebylo vůbec jednoduché, neboť brazilský obránce odmítal veškeré nabídky. Nakonec vzal zavděk působením v Gijónu, ovšem tento transfer je pro Barcelonu velmi nevýhodný, neboť platí hráči nadále celý plat.

2) Thomas Vermaelen

Další přehmat managementu azulgranas, který vyhodil do vzduchu za věčně zraněného fotbalistu skoro 20 milionů eur. Letos alespoň do několika zápasů nastoupil, ale i tak se ho Barcelona v létě rozhodla poslat na hostování do AS Roma. Ani tady se mu nevyhnulo zranění a doposud odehrál jen čtyři ligová utkání.

3) Paco Alcácer

Od posily, která stála víc jak 30 milionů eur, se čekalo víc. To, že vstřelil jediný gól v oficiálním zápase, proti třetiligovému soupeři a ještě z ofsajdu je hodně chudá vizitka. A neomlouvá ho ani skutečnost, že má před sebou nejlepší útočnou řadu světa.

4) André Gomes

Také od něj se po letním přestupu asi čekal mnohem větší herní příspěvek mužstvu, pro nějž byla záložní řada vždy klíčovým místem. Ačkoliv mu v posledních zápasech dává trenér Luis Enrique větší herní prostor, i na úkor Rakitiće, portugalský reprezentant příliš nezaujal a prozatím svoji investici nedokázal splatit.

5) Aleix Vidal

Trenér Enrique s posilou, která společně s Ardou Turanem, musela půl roku čekat na vypršení trestu od FIFA, vůbec nepočítá. V podzimní části soutěže se Vidal stěží dostával byť jen do zápasových nominací, zúčastnil se jediného ligového zápasu, který navíc skončil potupnou domácí prohrou s Alavesem 1:2. S největší pravděpodobností odejde na hostování již nyní, v lednovém přestupním termínu.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články