Zpět na » Primera Division » 7 hráčů Realu Madrid, kteří v roce 2016 zklamali

7 hráčů Realu Madrid, kteří v roce 2016 zklamali

7 hráčů Realu Madrid, kteří v roce 2016 zklamali © goal.com - James Rodríguez

5

Líbilo se

28.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Rok 2016, který za několik dnů skončí, byl nakonec pro Real Madrid poměrně úspěšný. Byť se mu v domácí lize na titul dosáhnout nepodařilo, došel si pro historicky jedenáctou trofej z Ligy mistrů, získal evropský Superpohár a naposledy byl korunován i jako nejlepší klub celé planety na turnaji v japonské Jokohamě. Ovšem ne všichni hráči budou na letošní rok vzpomínat úplně nejraději.

1) James Rodríguez

Jméno kolumbijského reprezentanta je určitě úplně první, které fanouška v souvislosti se zklamáním za uplynulých 365 dní napadne. James je bezesporu vynikající fotbalista, ovšem svoji cenu ukázal jen v prvním ročníku 2014-15, kdy byl opravdu velkou posilou. Jenže postupně se začal rozpouštět jako cukr v horkém čaji. Ani letos nedokázal svými výkony přesvědčit Zidaneho, aby mu dával víc šancí před ostatními. Občasné záblesky příkladného přístupu asi kouče příliš neohromují. Mluví se o jeho odchodu z klubu.

2) Fabio Coentrao

První polovinu tohoto roku ještě strávil na hostování v Monaku, kde si také v dubnu poranil sval a do plné zátěže se vrátil až letos na podzim. I tak ale stihl odehrát jen dva zápasy a i ty by si možná nejraději odpustil. V prvním, na liduprázdném stadionu Legie (3:3) hořel v utkání Ligy mistrů jako papír a ve druhém, na půdě Sportingu Lisabon, naskočil do hry v 71. minutě a ještě stihl svým neuváženým zásahem rukou zavinit penaltu.

3) Jesé

Opak portugalského obránce. V Realu strávil jen první polovinu roku, ovšem v základní sestavě se někdejší talent objevoval sporadicky. Šanci mu Zidane dával až jako žolíkovi ze střídačky. Před novou sezónou si ho koupil Paris SG za 25 milionů eur, čímž se rázem stal odchovancem, za nějž Bílý balet vyinkasoval nejvyšší částku při prodeji. Ovšem francouzský klub asi musí být zklamán, protože zatím se tento přestup jeví jako velké zklamání.

4) Danilo

Jeho případ je stále stejný. Tíží ho přestupová částka 31 milionů eur, mizerné výkony v obraně (směrem dopředu jen o málo lepší) a hlavně konkurence Carvajala před ním. I tak si na něj Zidane v okamžicích, kdy sáhne k točením se sestavou, vzpomene.

5) Martin Odegaard

Mělo se jednat o talent do budoucnosti, ovšem zatím se jeví jako velmi kontroverzní akvizice. Pralo se o něj mnoho klubů, získali ho nakonec Los Blancos, ovšem v jejich dresu se zatím ukázal jen v jediném ligovém utkání loni v květnu a letos mu dal Zidane příležitost pouze ve dvou přípravných zápasech během letního turné. Navíc hvězdné manýry, tučný plat a výhody jakých požívají hráči A týmu, logicky ztěžují jeho aklimatizaci v rezervním týmu Real Madrid Castilla.

6) Kiko Casilla

Doplatil na administrativní vyřazení klubu z domácího poháru z minulého podzimu. Copa del Rey měla být jeho soutěží a proto si moc nezachytal. V nové sezóně, kdy mohl využít absence zraněné jedničky Navase k prosazení se, ale příliš neuchvátil a rozhodně nedonutil Zidaneho byť jen trochu přemýšlet o změně v brankářské hierarchii.

7) Álvaro Arbeloa

Veterán, jemuž dobíhala smlouva, neměl pod Zidanem sebemenší šanci si zahrát. Francouzský kouč ho postavil jen do tří ligových duelů. Příliš si nepolepšil ani po svém přestupu do West Hamu, kde má zatím na kontě jen jeden duel Premier League v základní sestavě.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články