Zpět na » Primera Division » 5 hráčů, kteří si mohli v El Clásicu zvednout kredit, místo toho ale zklamali

5 hráčů, kteří si mohli v El Clásicu zvednout kredit, místo toho ale zklamali

5 hráčů, kteří si mohli v El Clásicu zvednout kredit, místo toho ale zklamali © as.com - Pět hráčů, jimž se El Clásico nevydařilo

4

Líbilo se

05.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Očekávaný souboj mezi Barcelonou a Realem Madrid skončil dělbou bodů díky vyrovnávacímu gólu Ramose v posledních minutách hry. Duel, který je ideální příležitostí na sebe upozornit, ale pro některé hráče dobře nedopadl. Prostě ho nezvládli a jen potvrdili svoji nevalnou formu poslední doby. Jeden hráč se dokonce nevešel ani do sestavy a celý zápas sledoval ze střídačky.

André Gomes

Portugalský záložník se objevil v základu místo Iniesty, který po zranění ještě nebyl připraven na celý zápas. Dostal novou příležitost upozornit na sebe poté, co v San Sebastiánu nehrál dobře. Gomés ji ale znovu zahodil, nepodílel se na tvorbě hry ani na získávání balónů. Ani na chvíli neukázal, proč za něj Barca v létě utratila 35 (55) milionů eur. Ztratil deset míčů, získal jen dva. Opět velmi pomalý.

Karim Benzema

Francouzský útočník prochází jedním ze svých nejhorších období v Realu. V základu se momentálně drží jen díky podpoře trenéra a absencím Moraty a Balea. Jeho výkon v El Clásicu ale zůstal hodně za očekáváním. V sobotním utkání opět demonstroval svoji typickou apatii, která je v podobných zápasech nevysvětlitelná. Dostal se do jedné šance, ale byl pomalý a Jordi Alba ho překonal ve chvíli, kdy se zdálo že má Benzema lepší pozici. V minulosti se vyznačoval tím, že obraně Barcelony působil velké problémy, dal ji už 8 gólů, ale v sobotním zápase nebyl vidět. Ani snaha nebyla znát.

Arda Turan

Turecký záložník byla na hřišti jen 12 minut, přesto byl hlavním protagonistou akce, po níž padl vyrovnávací gól Realu. Od svého příchodu z Atlética byl jeho příspěvek pro střed hřiště azulgranas nicotný a jeho forma je na hony vzdálena té, díky níž byl nepostradatelný pro Diega Simeoneho. Trenér Enrique mu za faul, po jehož rozehrání vyrovnal Ramos, nejprve obrazně vlepil výstražný políček (pokyny zněly jasně - nefaulovat), aby později ubral a připustil, že v takových zápasech je těžké se ovládnout. Enrique evidentně nemůže Turanovi najít pozici v sestavě. Pro zálohu je až příliš anarchistický a v útoku zase nezbývá místo.

James Rodríguez

Další zápas pro Kolumbijce na střídačce. Přestože mužstvu scházeli Morata, Bale či Kroos, James viděl celý zápas jen z lavičky. V rotacích ho přeskočili hráči s mnohem menší mezinárodní prestiží jako Asensio a hlavně Mariano, poslední střídání Zidaneho. Hráč, který nastoupil teprve do druhého ligového zápasu. Zatímco Isco se v posledních zápasech dokázal přizpůsobit konceptům a náročnosti trenéra Zidaneho, kdy navíc na Calderónu a Camp Nou patřil mezi nejlepší, Kolumbijec evidentně nezapadá do plánů francouzského kouče. Letos odehrál jen 660 minut.

Javier Mascherano

Argentinský zadák byl v obraně slabý a hned v několika případech se musel uchýlit k nedovoleným zákrokům, aby zastavil útoky Blancos. Některé rozhodčí Clos Gomez odpískal, jiné ne. Hned na začátku si zahrával s ohněm při zákroku na Lucase Vázqueze, měl problémy s centry ze stran, viděl žlutou kartu a potíže mu dělaly i nájezdy hráčů Realu ze druhé vlny.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Související odkazy
Nejnovější články