Zpět na » Primera Division » Ramos opět spasitel Realu: tentokrát na poslední chvíli zachránil remízu v El Clásicu

Ramos opět spasitel Realu: tentokrát na poslední chvíli zachránil remízu v El Clásicu © as.com - Sergio Ramos

3

03.12. - REVIEW Velké El Clásico tentokrát vítěze nepoznalo. V bitvě mezi Barcelonou a Realem Madrid skórovaly oba týmy jednou a body si rozdělí. Barcelonu dostal do vedení Suárez, nicméně v barvách Realu se opět objevil jako správný kapitán a spasitel Sergio Ramos, který už tolikrát vytáhl mužstvo z bryndy a v 90. minutě hlavou vyrovnal.

FC Barcelona 1:1 Real Madrid

Gól: 53. Suárez - 90. Ramos

FC Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, André Gomes (78. Arda Turan), Rakitić (60. Iniesta) - Messi, Suárez, Neymar (87. Denis

Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kovačić (85. Mariano), Modrić, Isco (66. Casemiro) - L. Vázquez, Benzema (77. Asensio), Ronaldo

Během prvního poločasu fanoušci mnoho dobrého fotbalu v El Clásicu neviděli. V 16. minutě vyslal slabou hlavičku Cristiano Ronaldo, nedlouho po něm Messi zahrával přímý kop, ale Keylor Navas byl na jeho technický pokus připravený.

Ve 20. minutě poslal míč pod sebe Neymar, ale střílející Luis Suárez trefil jen nohu bránícího Varaneho.

Ve 32. minutě poslal do vápna centr Lucas Vázquez, ostře atakovaný Benzema ho stačil postrčit k Marcelovi, ovšem jeho rána šla vedle brány.

Ve 37. minutě přišly dvě světlé chvilky Cristiana Ronalda. Nejprve rychle pronikl po levé straně, vystřelil na bližší tyč, ale Ter Stegena nepřekvapil. Německý gólman jeho střelu oběma rukama vyrazil na roh.

Vzápětí založil akci Vázquez, přistrčil míč portugalskému útočníkovi, který se snažil proháčkovat mezi barcelonskými obránci, ale ve chvíli, kdy natahoval ke střele, mu míč ukopl Jordi Alba.

Těsně před půlí zblokoval centr Benzemy Piqué a následný roh hlavičkoval Varane jen doprostřed brány a Ter Stegena tudíž nemohl překvapit. Celkově vzato byl Real v prvním poločase asi o chlup lepší.

Druhý poločas odstartovala šance Ronalda, který z úhlu branku překopl, ovšem brzy přišla gólová radost Barcelony. Po faulu Varaneho na Neymara se rozehrával ze strany přímý kop, který Suárez hlavou trefil přesně do sítě - 1:0.

Barcelona byla od té chvíle lepší a vytvořila si několik příležitostí k navýšení skóre. Krásný pas do uličky v 57. minutě jen o chlup nestačil před Navasem dostat do brány Suárez.

Obrovskou šanci měl v 68. minutě Neymar, krásně se zbavil do protipohybu Carvajala, ale střelu nedokázal nasměrovat mezi tři tyče. Následný pokus Iniesty zblokoval do boční tyče Carvajal.

V 82. byl blízko gólu Messi, kterého krásně vyslal vpřed Iniesta, ovšem Argentinec až příliš střelu zakřižoval a ta šla vedle tyče madridské branky.

Real ale vložil do závěrečného náporu vše. Nejprve v 87. Ramos hlavičkoval nad, chvíli poté byl v dobré příležitosti Ronaldo, ale o zisku bodu nakonec rozhodl kapitán. Ten má na podobné góly snad patent, když se podobně trefil ve finále Ligy mistrů 2014 či finále Superpoháru 2016. Hlavou zařídil vyrovnání, což znamená, že Real tabulku soutěže nadále vede o šest bodů.