Copa del Rey: Barcelona letos debutuje v Alicante, Real si pohlídá šestigólový náskok
© FotbalPortal.cz - Copa del Rey
0
30.11. -
Do španělské pohárové soutěže poprvé v tomto ročníku zasáhnou již i prvoligové kluby. Nicméně Real si první zápas tohoto kola předehrál již v říjnu a porazil Cultural Leonesa 7:1. Dnes ho tak čeká pohodlná odveta a splnění postupu do další fáze soutěže. Obhájce trofeje z Barcelony cestuje na půdu třetiligového Herculesu Alicante.
Real Madrid už má cestu do osmifinále domácí pohárové soutěže Copa del Rey pěkně vymetenou. V úvodním zápase, který se z důvodu účasti Bílého baletu na prosincovém mistrovství světa klubů předehrával 26. října, totiž hladce porazil celek ze třetí ligy Cultural Leonesa 7:1.
Na dnešní duel proto Zidane, i vzhledem k blížícímu se El Clásicu, vůbec nezařadil do nominace šest hráčů základní sestavy - Ronalda, Ramose, Marcela, Navase, Benzemu, Modriće - a u těch zbývajících se příliš neočekává že by nastoupili v základní sestavě. Isco, Vázquez, Varane a Kovačić budou sedět na lavičce.
Podle všeho se předpokládá, že jediným hráčem ze základní sestavy, jež vyběhne v sobotu odpoledne k zápasu proti Barceloně, který se zároveň objeví na trávníku Sna Bernabéu dnes, bude Dani Carvajal. Zidaneho k tomu donutily zdravotní problémy Danila.
Obhájce trofeje z Barcelony samozřejmě v utkání proti Herculesu Alicante také pošetří síly největších opor před veledůležitým soubojem. Soupeř, který ještě na podzim roku 2010 vyhrál v lize na Camp Nou 2:0, momentálně zažívá horší časy a již třetí sezónu hraje jen třetí ligu.
Tento souboj mohl být ideální příležitostí pro Andrese Iniestu otestovat svoje vyléčené koleno. Byť vedení klubu oficiálně klíčového záložníka neuschopnilo, hráč normálně trénuje a měl by být fit pro El Clásico. Jenže v Alicante nemůže nastoupit kvůli trestu za karty.
Rýsuje se rovněž zajímavá možnost, že se v jeden okamžik na trávníku poprvé představí všech šest letních posil (Umtiti, Cillessen, Digne, Gomes, Alcácer, Denis), jejichž souhrnná nákupní cena hravě převyšuje roční rozpočet dnešního protivníka.
Zápas, který se hraje až v pozdních večerních hodinách, zřejmě bude postrádat odpovídající kulisu, kterou obvykle zápasy týmů z nižších soutěží s těmi prvoligovými mívají. Jedním z důvodů je vysoká cena vstupného, kterou vedení pro tento sváteční zápas stanovilo. Předplatitelé sáhnou do kapsy pro 15-35 eur, ti ostatní pro 45-90 eur. To je na zápas 4. kola pro místní fanoušky opravdu hodně.
Příležitost konečně dát gól v dresu azulgranas bude mít opět Paco Alcácer, jenž odehraje celých 90 minut, do hry se dostanou také obránci Nili s Marlonem a nadějný záložník Aleña, o nějž měly zájem kluby z Manchesteru.
Přehled zápasů 4. kola Copa del Rey
Úterý 29. listopadu
Betis - Deportivo 1:0 (19. Sanabria)
Leganés - Valencia 1:3 (58. Machís - 3. Munir, 25. Medrán, 89. Bakkali)
Sporting Gijón - Eibar 1:2 (62. Viguera - 2. Bebe, 89. Peňa)
Alcorcón - Espanyol 1:1 (51. Giménez - 84. Reyes)
Středa 30. listopadu
19.00 Toledo - Villarreal
19.00 Real Madrid - Cultural Leonesa (první zápas 7:1)
19.00 Formentera - Sevilla
21.00 Guijuelo - Atlético Madrid
21.00 UCAM Murcia - Celta
21.00 Córdoba - Málaga
21.00 Granada - Osasuna
22.00 Hércules - FC Barcelona
Čtvrtek 1. prosince
20.00 Valladolid - Real Sociedad
21.00 Gimnástic - Alavés
21.00 Huesca - Las Palmas
22.00 Racing Santander - Athletic Bilbao
Kam dál?
- TOP 10 gólů v novodobé éře El Clásica
- El Clásico je za dveřmi: 4 aspekty, v nichž se před ním musí Barcelona zlepšit
- Obavy před El Clásicem: Cristiano má prý natažený sval, Messi netrénoval
Jan Preisler / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem... -
Ferran Torres: Hrdina Španělska,...
Na turnaj jel s tím, že nemá jistou budoucnost v Barceloně a v reprezentaci konkurenci v podobě hrdiny Eura Mikela Oyarzabala. A... -
Mudryk prolomil mlčení. Tajemným...
Mykhaylo Mudryk (25) po dlouhé době znovu rozvířil spekulace o své budoucnosti. Ukrajinský reprezentant, který si od začátku... -
Cubarsí ve stopách Cannavara:...
Když FIFA vyhlašovala ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje, spousta lidí asi čekala, že FIFA si s tím hlavu lámat...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


