Zpět na » Primera Division » Trenér Celty Vázquez odvolán

Primera Division - Trenér Celty Vázquez odvolán

0

Líbilo se

10.04. - Vedení osmnáctého celku ligové tabulky Celty Vigo večer odvolalo dosavadního trenéra Fernanda Vázqueze. V prohlášení, které klub vydal, vyjádřilo vedení slova vděku kouči, kterýCeltu vedl dva a půl roku.

Dvaapadesátiletý Vázquez přišel do Celty na začátku sezony 2004-05, kdy mužstvo hrálo Segunda Division. Týmu se podařilo postoupit do Primera Division a Vázquezovi se podařilo dokončit uplynulou sezonu na výtečném šestém místě, což zároveň znamenalo postup klubu do poháru UEFA.

Tam se Celta dostala až do osmifinále, kde ji pokořil Werder Brémy, ale v lize se svěřencům Vázqueze nedařilo, pouze šestkrát vyhráli, devětkrát remizovali a ve čtrnácti případech odešli poraženi. Sportovní ředitel Celty Félix Carnero uvedl, že odvolání trenéra bylo jednomyslné.

Carnero dále uvedl, že rozhodnutí vedení bylo trenérovi sděleno prostřednictvím prezidenta Carlose Mourinha. Ten řekl: "Nenachází se v nejlepší situaci, není to ideální okamžik. Teď už nejde jenom o prostou matematiku, je třeba pozvednout projev mužstva."

Celta potvrdila, že začíná prostřednictvím sportovního ředitele hledat nového kouče, který by mohl přijít ještě před utkáním proti rivalovi z La Coruni. "Hledáme někoho, kdo umí namotivovat mužstvo, změnit dynamiku týmu. Není to jednoduché, na trhu není moc trenérů," uvedl Carnero. "Celta ještě neuzavřela smlouvu z žádným trenérem," vysvětlil.

Carnero dále ujistil, že rozhodnutí odvolat Vázqueze nebyla jednoduchá." Je to důležitá věc, proběhlo to sice rychle, ale nebylo to nic unáhleného," prohlásil. "Nemyslíme na to, jestli trenér, který přijde tu bude jen na chvíli, nebo na delší dobu, ale chceme, aby byl oživením pro zbytek sezony a jehož cílem bude vyřešit danou situaci."

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články