Zpět na » Primera Division » Deset mladíků v nominaci na Copa Catalunya

Primera Division - Deset mladíků v nominaci na Copa Catalunya

0

Líbilo se

31.05. - Dnes večer sehraje Barcelona semifinálový zápas Copa Catalunya proti Gimnásticu Tarragona. V osmnáctičlenné nominaci se objevuje hned deset hráčů z mládežnické líhně azulgranas.

Nejočekávanější je účast Giovanniho Dos Santose. Ten není v nominaci prvního týmu letos poprvé, jelikož si zahrál již v přípravě na sezonu 2006/2007 a rovněž v přátelském utkání před pár týdny v Egyptě. Spolu s ním je v nominaci dalších osm hráčů z kádru béčka.

Jesús Olmo, Marc Crosas, Lluís Sastre, Marc Valiente, Andrea Orlandi, Toni Calvo, Víctor Vázquez a Thaer Fayed Bawab. Tito hráči bezpochyby sníží průměrný věk týmu, neboť nejmladšímu z nich je 18 let a nejstaršímu dvacet tři.

Počet deseti nadějných mladíků doplňuje dorostenec Sergio Busquets, ofenzivní záložník, jemuž přišla pozvánka do prvního týmu ve věku osmnácti let. Fotbal a Barcu má v krvi, neboť jeho otec, Carles Busquets, je bývalým brankářem azulgranas z poloviny devadesátých let.

Hlavním cílem těchto deseti mladíků, doplněných Valdésem, Jorquerou, Oleguerem, Sylvinhem, Bellettim, Mottou, Giulym a Ezquerrem, bude postoupit do finále Copa Catalunya počtvrté v řadě. Ve třech předchozích případech se ve finále utkali se svým příštím ligovým soupeřem, Espanyolem.

V prvním případě se radoval Espanyol po výhře 1:0, ale ve dvou následujících finále vyhrála Barcelona 2:0 a 1:0. Barca je navíc mužstvem, které Copa catalunya vyhrálo nejvíckrát - v pěti případech. V prvním semifinále, které se hrálo včera, porazil Espanyol Lleidu po penaltovém rozstřelu, když v normální hrací době skončil zápas 0:0.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články