Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Uběhl jediný měsíc a už ho všichni milují

Uběhl jediný měsíc a už ho všichni milují

Uběhl jediný měsíc a už ho všichni milují © corriere.it - Dani Osvaldo

2

Líbilo se

02.03. - Dani Osvaldo vletěl do Juventusu jako blesk. Za měsíc svého působení v novém klubu předvedl skvělé porozumění si s Carlosem Tevézem, uchvátil geniální souhrou se Sebastianem Giovincem ve čtvrtečním utkání v Trabzonsporu, a navíc dal v Evropské lize už 2 branky. Od začátku přitom nastoupil pouze v těchto dvou zápasech. Vedení Juventusu už vymýšlí, jak snížit cenu 19 milionů eur, která představuje hráčovu výkupní klauzuli.

A je to tady znovu. Sportovní ředitel Beppe Marotta společně s trenérem Antoniem Contem opět ukázali na hráče, který jejich klub nestál (zatím) ani korunu, a už v něm předvádí skvělé výkony. Řeč je o Danielu Pablu Osvaldovi. Z příchodu italského reprezentanta přitom většina fanoušků Juventusu, mírně řečeno, příliš nadšená nebyla.

Bývalý hráč Fiorentiny nebo AS Řím je však přesvědčil. Čtvrteční představení, které předvedl společně se Sebastianem Giovincem v Turecku, totiž nadchlo snad všechny příznivce černobílého klubu. Jejich souhra zdaleka nepřipomínala první společný zápas dvou nových spoluhráčů. Giovinco sice po zápase prohlašoval, že Osvalda zná z mládežnických reprezentačních kategorií, ale od té doby už nějaký ten pátek uběhl.

Osvaldo přišel do Juventusu s tím, že musí vedení přesvědčit, aby za něj v létě zaplatilo požadovaných 19 milionů eur. Tolik si totiž představují zástupci Southamptonu, tedy klubu, který Osvaldo do Turína zapůjčil. Svou misi, zdá se, Dani splnil. Teď je na řadě ředitel Marotta, aby vymyslel, jak hráčovu cenu sníží. Téměř 20 milionů eur totiž za nikoho zřejmě platit nebude.

Juventus má však ve svém kádru hned několik hráčů, které by mohl po sezóně zkusit do Anglie nabídnout. V případě Mirka Vučiniče to asi nevyjde, neboť černohorský internacionál by zřejmě rád do většího klubu a Fabio Quagliarella se zase nejspíš nebude chtít vzdálit z Itálie.

Mnohé se však může změnit. Po příchodu Osvalda vypadala například pozice Sebastiana Giovinca absolutně ztracená, ale po několika šancích, které tento šikovný hráč od Conteho dostal, to vypadá na pokračování jeho turínského příběhu. Momentálně je jisté tedy jen to, že Osvaldo rozhodně nebude dělat Llorentemu a Tevézovi náhradníka. Stal se z něj totiž rovnocenný útočný partner.

Kam dál?

Tomáš Vlasák / FotbalPortal.cz/ corrieredellosport.it

Související odkazy
Nejnovější články