Zpět na » Primera Division » Barcelona chce v příštím roce přivést Handanoviče

Barcelona chce v příštím roce přivést Handanoviče

Barcelona chce v příštím roce přivést Handanoviče © sportsmole.co.uk - Samir Handanovič

1

Líbilo se

26.06. - Brankář Interu Milán byl vedením Barcelony označen za ideální náhradu Víctora Valdése, kterému v příštím roce končí platná smlouva. V katalánském klubu by měl plnit roli jedničky, záda by mu měl krýt německý mladík André Ter Stegen.

Zprávu, kterou uveřejnil deník Sport, se Inter Milán novinářům nesnažil vyvracet. Mluvčí milánského klubu naopak potvrdil, že se Barcelona pokoušela jednat s brankářem Handanovičem. Ten přišel v minulém roce po odchodu Julia Césara za necelých 8 milionů eur z Udinese.

Barcelona se začíná o post brankáře zajímat s předstihem, protože dojít může na několik možných scénářů. V případě, že by současná jednička, Victor Valdés, z klubu odešel již v tomto přestupním období, nahradí jej mezi třemi tyčemi Reina, se kterým je Barcelona již předběžně domluvena. Předpokládaný odchod brankářské jedničky z Barcy se očekává ale po příští sezóně. Druhý brankář FC Barcelona, José Manuel Pinto, se s klubem rozloučí také nejpozději v příštím roce, proto je hledání brankáře jasnou prioritou.

Handanovič má v Interu Milán platnou smlouvu do roku 2016, a italský klub si jej vybral pro jeho výborné kvality při hře jeden na jednoho. Podobným stylem hry se prezentuje právě také Valdés. Katalánský klub nadále bude pozorovat dění na trhu s ohledem na možnost posílení i jiných postů, ale pro příchod nového brankáře nejpozději v roce 2014 je v kase již vyčleněno 46 milionů dolarů. Právě z toho důvodu se španělská média domnívají, že by zároveň s příchodem Handanoviče Barcelona chtěla přivést i mladého německého brankáře Ter Stegena.

Andrea Suttnerová / Espn.go.com

Nejnovější články