Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Smolař Puyol si ošklivě poranil ruku, chybět bude 8 týdnů

Smolař Puyol si ošklivě poranil ruku, chybět bude 8 týdnů

Smolař Puyol si ošklivě poranil ruku, chybět bude 8 týdnů © liderendeportes.com - Carles Puyol v bolestech

0

Líbilo se

03.10. - AKTUALIZOVÁNO Kapitán Barcelony Carles Puyol je opravdu smolař. Po dlouhém zranění zázračně nastoupil do základní sestavy v utkání Ligy mistrů na hřišti Benficy Lisabon, v jeho závěru se však znovu zranil. Léčba by měla trvat asi 8 týdnů.

Španělský reprezentant má na zranění v poslední době smůlu. Kvůli operaci kolene Puyol přišel o zlaté EURO, zdravotní trable ho provázejí i v nové sezoně. V srpnovém utkání s Pamplonou utrpěl zlomeninu lícní kosti, opět jej trápily bolesti kolene.

Od začátku působil sebejistě, dlouhodobá pauza na něm nebyla znát. Tarzan, jak se Puyolovi přezdívá, s přehledem vyhrával osobní souboje, zachraňoval nebezpečné situace a dokonce i dlouhými pasy zakládal nebezpečné útoky katalánského velkoklubu.

Prostě idylka až do 77. minuty. Kapitán Barcy, jak je jeho dobrým zvykem, naskakoval na rohový kop. Jenže souboj neustál, přeletěl a z výšky dopadl tvrdě na zem. Bohužel tak nešťastně, že svou levou ruku nechal pod sebou. Končetina byla úplně vychýlená.

Zraněný stoper byl za potlesku diváků odnesen na nosítkách. Nahradil jej Alex Song.

Celou situaci komentoval ve studiu Ligy mistrů na stanici Prima Cool i trenér František Straka. "Jako stoper jdete do souboje a nepřemýšlíte, jestli se zraníte, nebo ne. Bohužel jsou to situace, které k fotbalu patří. Na stadionu všechno ztichlo, hráči Barcelony byli v šoku."

"Pro Barcelonu je to obrovská ztráta, Puyol je osobnost týmu, kapitán. V příštím zápase bude stát i Busquets, jsem zvědavý, jak se s tím vyrovnají," přidal svůj komentář Marek Jankulovski, druhý z hostů v televizním studiu.

Vzhledem k tomu, že Gérard Piqué je zraněný, stejně jako Eric Abidal, má Tito Vilanova do nedělního El Clásika o čem přemýšlet.

"Náš kapitán podstoupí konservativní léčbu, očekávaná doba absence se odhaduje na osm týdnů," stojí v prohlášení katalánského celku.

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články