Zpět na » Primera Division » Urzaiz se loučí s Athleticem

Primera Division - Urzaiz se loučí s Athleticem

0

Líbilo se

23.06. - V pátek se veřejně po jedenácti sezonách rozloučil s Athleticem Bilbao jeho klubová ikona, útočník Ismael Urzaiz. Za Athletic odehrál 419 utkání a nastřílel 129 branek. Oznámil rovněž, že příštího prezidenta požádá, aby se mohl rozloučit s fanoušky na stadionu San Mames.

Urzaiz byl v prostorách tréninkového střediska Ibaigine, kde se konala tisková koference, viditelně na měkko. "Myslím si, že skončilo jedno období, jedenáct sezón uspokojení," uvedl legendární útočník. Urzaiz pochopil, že již není schopen se stoprocentně morálně obětovat do příští sezony, neboť vedení klubu mu nabízelo, aby odehrál ještě následující sezonu.

"Nebylo jisté, že bych to dokázal a myslím, že přišel čas říci dost," řekl. Rodák z Tudely si již na konci sezony začal pohrávat s myšlenkou, že v klubu skončí, ale až po posledním utkání s Levante o tom měl úplně jasno.

"Nenastupoval jsem do tohoto zápasu s tím, že je to můj poslední, protože jsem musel šetřit energií, aychom to utkání vyhráli. Tlak byl obrovský. Až do konce jsem nebyl pevně rozhodnut. Až následující den jsem si byl jist a řekl jsem to prezidentce, myslím si, že jsem to musel udělat," prozradil.

Urzaiz se tak nemohl rozloučit se svými fanoušky, které mu věnovalo ovace v sedě. Ăštočník v tomhle směru nechce mít špatné svědomí. "Nevím jestli to vyjde, ale příštího prezidenta požádám, abych se mohl rozloučit s fanoušky, chci jim zatleskat, neboť si to zaslouží. Bez jejich podpory bych nedosáhl věcí, které jsem dosáhl a bez nich by jsme letos určitě sestoupili do druhé ligy."

Pětatřicetiletý hráč chce stále hrát, jestliže se "najde nějaký projekt, který by se mu líbil." Nechtěl však konkretizovat, jestli se jeho další osudy na zeleném pažitu budou odehrávat ve Ĺ panělsku, nebo v cizině. Zdá se, že má na stole nabídky z průměrných celků Premier League a ze Spojených států.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články