Zpět na » Primera Division » Metzelder: Jsem velmi šťastný

Metzelder: Jsem velmi šťastný

0

Líbilo se

Včera 12:39 - Nová posila Realu Madrid, německý reprezentant Christoph Metzelder byl včera představen fanouškům. Na tiskové konferenci na něj čekala sprška otázek.

Je pro vás výhodou, že trenérem klubu je váš krajan Bernd Schuster?

Kontakty začaly už tehdy, když Schuster ještě nebyl trenérem a nemyslím si, že by to měl být klíčový faktor. Ataké žádná výhoda, protože jeho práce je jiná. Mým úkolem je vybojovat si místo v sestavě a to záleží na mne. Je to hrdost a čest být součástí týmu, jako je Real, jenž je nejlepší na světě.

Zaplatilo se 30 milionů eur za Brazilce Pepeho, zdá se vám to přemrštěná částka?

Dělá mi radost být součástí týmu, který dělá vše pro to, aby měl nejlepší hráče. Rozumím tomu dobře, že Real kupuje ty nejlepší. V mém případě, jsem byl volný hráč a můj přestup nevyžadoval sumu tak vysokou. Musím si najít své místo. Přišel jsem v neděli a jsem připraven naskočit na hřiště.

Vašich 194 centimetrů bude určitě dobrých pro vzdušné souboje a úlevu pro brankáře Casillase.

Koupili mě kvůli mým několika přednostem, včetně vzdušných soubojů. Doufám, že v tomhle směru týmu pomohu, v obraně Realu jsou velká jména. Jsem přesvědčen, že postupem času vytvoříme dobrou obranu.

Real hraje hodně do útoku a obrana tím trpí.

Je to jeho styl hry. Real je hodně ofenzivní tým a to logicky přináší problémy v obraně. To je filozofie Realu, hrát dobrý fotbal, přináší to sebou odpovědnost obránců. Při mých 26 letech je to velká výzva a jsem na ni připraven.

Už jste na San Bernabeu hrál s Borusií Dortmund, jaké na to máte vzpomínky?

Vzpomínky nejsou tak dobré, protože jsme prohráli 2:1, ale stadion i atmosféra byly fantastické. Když jsem vyšel na trávník, abych se představil fanouškům, vzpomněl jsem si na to. Jsem hodně namotivovaný znovu vstoupit na trávník, tentokrát s Realem.

Po svém zranění jste v sezoně neodehrál více než 25 utkání. Zvětší se toto číslo v Madridu?

Co se týče mého zdravotního stavu, není žádný problém. Připravuji se již dva týdny. Moje problémy s achilovkami jsou pryč, je to vyléčené. Má vůle, výzva a ambice je odehrát tady těch zápasů co nejvíce.

Co víte o práci trenéra Schustera? Trénoval i v Německu.

V Německu v posledních letech nebyl středem pozornosti, ale pro znalce je jeho práce známá a oceněná. Sledoval jsem španělskou ligu a vím, že dosáhl pěkné úspěchy v malých klubech. Jsem přesvědčen, že všechny své síly vloží ve prospěch Realu.

Co pro vás znamená být hráčem Realu?

Pro mne je to velká čest být hráčem Realu Madrid. Jsem velmi šťastný.

Přicházíte do klubu, který za poslední čtyři roky vystřídal osm trenérů.

Všichni hráči i trenéři ví, že toto je klub, kde jsou na vás kladeny vysoké nároky a to je ta výzva, které čelíme. Každým dnem mě to bude motivovat a nemám z toho strach, budu tvrdě pracovat.

Nestraší vás fakt, že Cannavarovi se příliš nedařilo?

Neměl bych mluvit o hráčích, které dobře neznám, nebylo by to fér. Bezpochyby je však Fabio Cannavaro jedním z nejlepších hráčů na světě, určitě se od něj hodně naučím a přispěje tak rozvíjet mé vlastní přednosti a schopnosti. Myslím, že je jedním z nejlepších hráčů na světě.

Který hráč z kádru se vám nejvíce zamlouvá?

Real Madrid je skvělý tým, který má navíc ještě hodně individuálních talentů. V posledních měsících, kdy jsem tým sledoval to možná byli Van Nistelrooy, Sergio Ramos, Casillas. Jejich výkony hodně přispěly k zisku titulu.

/ realmadrid.com

Nejnovější články