Zpět na » Primera Division » Gorka Iraizoz je už hráčem Athleticu

Primera Division - Gorka Iraizoz je už hráčem Athleticu

0

Líbilo se

07.08. - Gorka Iraizoz, brankář finalisty poháru UEFA, Espanyolu Barcelona, bude od příští sezony působit v dresu Athleticu Bilbao. Opačným směrem putuje na hostování jiný brankář Iňaki Lafuente.

Tahanice posledních dní, zejména o výši přestupové částky jsou u konce a Gorka Iraizoz je již definitivně hráčem Athleticu Bilbao. Rodákovi z Navarry se tak splnil sen chytat v tomto legendárním baskickém klubu.

Espanyol se na odchodu svého brankáře domluvil dnes dopoledne, celá jednání se však táhnou již zhruba měsíc. Gorka Iraizoz neskrýval svoje přání přestoupit právě do Bilbaa, které o něj mělo eminentní zájem, neboť si byl moc dobře vědom toho, že v Espanyolu se mu stěží povede dostat se na post týmové jedničky.

Tu má pod penzí Kamerunec Kameni, jehož preferuje trenér Ernesto Valverde. Kameni byl brankářem číslo jedna celou loňskou ligovou sezonu. Gorka Iraizoz chytal pouze v poháru UEFA, počínal si však výtečně a i díky jemu se klub dostal až do finále proti Seville, kde prohrál po penaltovém rozstřelu.

Letos však Espanyol na pohárovou Evropu nedosáhl a tak pro Gorku by zbylo zcela určitě místo pouze na lavičce. Částku, kterou Espanyol za Iraizoze původně žádal byla shodna s výší jeho výkupní klauzule, tedy 6 milionů eur. Athleticu se však podařilo tuto částku snížit na konečné čtyři milony.

Klíčovým hráčem v celé operaci se nakonec stal náhradní brankář Athleticu Iňaki Lafuente, jenž bude příští sezonu hostovat na stadionu Montjuïc a díky čemuž nakonec obě strany dospěly k dohodě. Lafuente již opustil soustředění svého již bývalého celku v holandském Papendalu a Iraizoz odcestuje dnes.

/ goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články