Zpět na » Primera Division » Copu Catalunya vyhrála Tarragona

Copu Catalunya vyhrála Tarragona

0

Líbilo se

12.09. - Gimnástic Tarragona poprvé vyhrál Copu Catalunya poté, co ve finále porazil Barcelonu, která byla plná mladých a nezkušených hráčů.

Málokdy se stane, aby Barcelona nebyla v nějakém zápase favoritem a ještě k tomu proti Tarragoně. Ovšem toto utkání bylo jiné. Frank Rijkaard totiž do finále Copa Catalunya nasadil jedenáctku hráčů, která se skládala zejména z mladých, ale talentujících fotbalistů. Z těch zkušenějších hráli Oleguer, Silvinho nebo Ezquerro.

Sestava Barcelony se nemohla svěřencům trenéra Javiho Lopeze rovnat ve zkušenostech ani organizaci, a proto také tomuto utkání určoval tempo Nástic. Od začátku vzal iniciativu na svou stranu a dominoval jak v držení míče, tak i v šancích.

V prvním poločase sice hrál Nástic velice ofenzivně, ale nevytvořil si žádnou gólovou příležitost. Na domácí Barceloně byla vidět nervozita a nesehranost, ale také párkrát zahrozili.

Do druhého poločasu obě dvě mužstva přidala rychlost a hned utkání vypadalo jinak. Branky byly ohroženy na obou stranách a jako první se v 50. minutě nečekaně dostala do vedení Barcelona. Ovšem o pět minut později vyrovnal Pinilla. Po zhruba půlhodině hraní poslal Nástic do vedení svým gólem Maldonado.

Hráči Barcy byli po vedoucím gólu hostů trochu opaření, ale ještě se pokusili o útok. Ovšem mnohem zkušenější hráči Gimnásticu Tarragona si jednogólové vedení uhlídali a poprvé získali tuto trofej.

FC Barcelona:
Jorquera; Córcoles (Fali, min.46), Botía, Oleguer, Silvinho, Marc Crosas, Dimas, Jeffren, Thiago (Abraham González, min.64), Ezquerro y Víctor Vázquez (Pedro, min 77.).

Gimnàstic:
Juanmi; Oscar Rubio, Mairat, Campano (Miku, min.57), Ă“scar López, Chabaud, David Sánchez, Gorka de Carlos, Abraham, Calle (Tati Maldonado, min.58) y Pinilla.

Goles: 1-0: Víctor Vázquez, min.50. 1-1: Pinilla, min.55. 1-2: Maldonado, min.

/ marca.com/fotbalportal.cz

Nejnovější články