Zpět na » » Slavia venku remizovala se Sivassporem 1:1. Provod v závěru neproměnil penaltu

Slavia venku remizovala se Sivassporem 1:1. Provod v závěru neproměnil penaltu

Slavia venku remizovala se Sivassporem 1:1. Provod v závěru neproměnil penaltu © slavia.cz - Slavia se Sivassporem jen remizovala

0

Líbilo se

09.09. - REVIEW Kromě Slovácka si po prvním zápase základních skupin Konferenční ligy bod za remízu odváží i Slavia. Vzhledem k průběhu zápasu je ale velmi neuspokojivá a sešívaní budou muset svůj výkon jednoznačně zlepšit. Když už se v samotném nastavení Slavia mohla od Sivassporu odtrhnout, penaltu zazdil Lukáš Provod.

Sivasspor - Slavia Praha 1:1

Branky: 27. Saba, 4. Olayinka

Sivasspor: Vural - Yalcin (80. Osmanpasa), Appidangoye, Goutas, Ciftci - Njie (73. Musa), Ulvestad, Keita, Saba, Gradeů - James (18. Yatabaréú

Slavia Praha: Mandous - Douděra, Ousou, Kacharaba (46. Tiehi), Masopust (77. Tecl) - Usor (63. Schranz), Holeš, Traoré (46. Provod), Ševčík, Jurásek (46. Ewerton) - Olayinka

Slavia přijela do Sivasu jako velký favorit a první minuty ukazovaly, že bez 3 bodů sešívání rozhodně odjet nehodlají. Obrovský tlak ze začátku vyústil ve velkou chybu obránce Appidangoyeho, který míč doslova přenechal Olayinkovi a ten vyprášil pavučiny v horním rohu Vuralovy brány. Postupem minut ale jako kdyby Slavii výsledek uspokojil. Ve 27. Minutě se před bránou Aleše Mandouse skvěle prosadil hvězdný Max Gradel předložil balón Dio Sabovi, a ten senymýlil. Slavia žádnou ze svých dalších šancínevyužila, a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.

Velký vliv na výsledek ale určitě měl i rozhodčí. Znatelná byla absence varu. Za nechutný faul na Traoréhoměl být už ve 29. minutě vyloučen Keita, ale odešel pouze se žlutou. Naopak na druhé straně měla být odpískána penalta pro Sivasspor. Srbovi Jovičovi se zápas moc nepovedl.

Ani ve druhém poločase se Slavii nepovedlo se skóre nic udělat. Naopak kupila chyby a šance měl i turecký soupeř. Přeci jen si ale Slavia mohla dojít pro 3 body. Ve druhé minutě nastavení fauloval ve vápně Goutas a Slavia kopala penaltu. Za protesty mimochodem druhou žlutou viděl i již zmiňovaný Keita. Lukáš Provod ale neproměnil a šanci v samém závěru nevyužil ani Stanislav Tecl. Slavia tak domů odjíždí s bodem za remízu 1:1.

Jediným štěstím je, že zápas Kluže s Ballkani skončil také 1:1, a skupina se v příštím hracím dni rozjede prakticky znovu s čistým štítem. Slavia doma přivítá kosovské Ballkani.

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články