Zpět na » Liga mistrů » Nebránitelný Mbappé zpečetil postup PSG do čtvrtfinále Ligy mistrů

Nebránitelný Mbappé zpečetil postup PSG do čtvrtfinále Ligy mistrů

Nebránitelný Mbappé zpečetil postup PSG do čtvrtfinále Ligy mistrů © iconsport.photo - Kylian Mbappé

1

05.03. - REVIEW V Paříži Real Sociedad ukázal hodně nadstandardní obranu, ale PSG naopak ukázalo, že její ofenziva je na jiném levelu a skóre 2:0 slibovalo takřka jistotu postupu. A jaká byla realita v odvetě? Po posledních kontroverzních zápasech se opět ukázala genialita Kyliana Mbappého. Ten v San Sebastiánu zazářil dvěma góly a ani čestný střelecký úspěch Merina s postupem PSG neudělal nic.

Real Sociedad - PSG 1:2

Branky: 89. Merino, 15. a 56. Mbappé

Real Sociedad: Remiro - Traoré, Zubeldia (76. Pacheco), Le Normand, Galán - Méndez (61. Tureientes), Zubimendi (83. Olasagasti), Merino - Kubo, Becker (61. Barrenetxea), Oyarzábal (77. A. Silva)

PSG: Donnarumma - Hakimi (82. Soler), Beraldo, Hernandéz, Mendes (61. Mukiele) - Zaire-Emery, Vitinha, Ruíz (77. Ugarte)- Dembelé (82. Kolo Muani), Mbappé, Barcola (46. Lee)

První minuty byly jasně v roli PSG a u Kyliana Mbappého to vypadalo, že konverzace s Luisem Enriquem mu pomoha. Po posledních dvou matných výkonech se předvedl opravdu skvěle. Hru tvořil, sám zakončoval a Alex Remiro rozhodně neměl moc klidný první poločas. Když se propracoval z levé strany až do vápna, stačilo mu pár rychlých kroků a ránou na zadní tyč otevřel skóre. Další jeho skvělé zakončení Remiro výborně vychytal. PSG vstřelený gól uklidnil a do větších akcí se nehrnulo. Ke konci poločasu mohl srovnat Kubo, ale ve velké šanci nedal.

Netrvalo to dlouho po změně stran a hned se do statistik zápasu zapsal střídající Kang-In Lee. Za obranu vyslal nikým nehlídaného Kyliana Mbappého, který si v souboji s Remirem poradil skvěle. Absolutně nebránitelný. Když má svůj den, nemá na něj nikdo na světě. Pak se ale probudili i domácí. Hodně hru oživilo střídání Turrientese s Barrenetxeou. Skvělý výkon odchovanců San Sebastiánu. Musíme ale pochválit i Gianluigiho Donnarummu. Ten inkasoval až v 89. minutě, když do jeho odkryté branky balón dorážel Mikel Merino. Alespoň čestný úspěch pro baskický tým, který tak v Lize mistrů končí.

Muž zápasu: Kylian Mbappé