Zpět na » Liga mistrů » Navarro stop na sedm měsíců

Liga mistrů - Navarro stop na sedm měsíců

0

Líbilo se

14.03. - Disciplinární komise UEFA dnes potrestala aktéry potyčky, která se strhla po odvetném osmifinálovém duelu Valencie a Interu Milán. Nejvyšší trest si odnesl obránce španělského celku, David Navarra, který za nesmyslné napadení protihráče Nicolase Burdissa nesmí v pohárové Evropě nastoupit sedm měsíců.

Hlavnímu aktérovi skandální dohry osmifinálového střetnutí, které skončilo bezbrankovou remízou a Valencia díky tomu postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů, vyměřila UEFA exemplární trest, který Navarrovi zakazuje start v jakémkoli evropském pohárovém utkání po dobu sedmi měsíců.. Nemusí však skončit jen u pohárů, UEFA se obrátila na mezinárodní fotbalovou federaci FIFA se žádostí, aby trest pro Navarru platil i na reprezentační úrovni a ve španělských domácích soutěžích.

Obránce španělské Valencie však nezůstal jediným potrestaným. UEFA potrestala i dalších pět hráčů, kteří se do boxerských soubojů zapojili, zůstalo však jen u zápasových trestů. Burdisso a Maicon si nezahrají šest utkání v pohárových soutěžích, další dva mstitelé Navarrova úderu, Ivan Cordoba a Julio Ricardo Cruz dostali trest na tři, respektive dva zápasy. Valencia se musí v následujících čtyřech střetnutích Ligy mistrů obejít bez Carlose Marcheny, který stál u zárodku celé potyčky a který si odnesl čtyřzápasový trest. To tedy znamená, že si v letošním ročníku Ligy mistrů zahraje jen v případě, že Valencia postoupí do finále nejprestižnější evropské klubové soutěže. Trest si od disciplinární komise odnesly i oba zúčastněné kluby inkriminovaného utkání. Valencia i Inter musí uhradit částku 250 tisíc švýcarských franků.

„ Fotbalisti sice mají hodně práv, ale i svoje povinnosti,“
okomentoval celý incident a výroky disciplinární komise prezident UEFA Michel Platini.

Potrestaní hráči se mohou do tří dnů proti verdiktu odvolat.

Vášně na trávníku propukly, když středopolař Valencie Marchena udeřil milánského Burdissa a vyprovokoval potyčku. Burdissovi potom uštědřil ránu do nosu i náhradník Navarro, který do utkání vůbec nezasáhl. Následně se trojice mstitelů nerazzurri, Cruz, Cordoba a Maicon, snažila oplatit Navarrovi stejnou měrou, ten však utekl z trávníku a díky tomu se nepokoje přesunuly do tunelu, a dokonce i do šatny Valencie, kam pronikl brankář Interu Toldo. Obránce španělského klubu David Navarro se po zápase Burdissovi omluvil formou sms zprávy, Argentinec ve službách Interu jeho omluvu přijal.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články