Zpět na » Liga mistrů » Kahn: Distanc a pokuta

Liga mistrů - Kahn: Distanc a pokuta

0

Líbilo se

23.03. - Brankář mnichovského Bayernu, Oliver Kahn, bude svému týmu chybět v první čtvrtfinálové bitvě Ligy mistrů na San Siru proti AC Milán. Disciplinární komise UEFA udělila Kahnovy pokutu a jednozápasový trest za nevhodná gesta při dopingové zkoušce po utkání s Realem Madrid.

Sedmatřicetiletý zkušený brankář se podle UEFY nevhodně zachoval při dopingové zkoušce po odvetném osmifinálovém utkání s Realem, ve kterém Bayern zvítězil a postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů. Nevhodná gesta za zády lékaře, kterými Kahn ukazoval spoluhráči Luciovy, jenž byl ke zkoušce také přizván, jak se mu celá situace nelíbí, přišla Němce draho, kromě zápasového trestu musí zaplatit pokutu 12 339 eur (20 000 švýcarských franků). Pokutu dostal ze stejných důvodů také Brazilec Lucio, jeho pokuta je však nižší, 6 171 eur (10 000 švýcarských franků).

„ Je mi to nesmírně líto. Byl to už čtvrtý zápas za sebou, kdy z osmnácti kandidátů náhodným výběrem určili na dopingovou kontrolu mě, a to mě rozčílilo. Slíbil jsem rodině, že za nimi po zápase přijdu a řekl jim, aby na mě po skončení utkání počkali. Představte si situaci, že spoluhráči v šatně oslavují výhru nad Realem a já musím sedět na lékařských testech, dívat se na hodinky a když se mi konečně v jednu v noci po vypití hektolitru tekutin podaří dostat ze sebe do zkumavky tu moč, doktor mi řekne, že mě nesledoval a proto se musím snažit znova. To mě rozčarovalo a tak jsem dal svou frustraci najevo alespoň tím, že jsem ukázal parťákovy Luciovy, jak mi ten doktor leze na nervy,“ řekl k incidentu brankář Kahn.

Kahn je v krátké době již druhým hráčem bavorského velkoklubu, který byl potrestán za nevhodné chování a doplatil na to zákazem startu v jednom utkání v evropských pohárech. Stejný osud potkal také záložníka Marka van Bommela.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články