Zpět na » Liga mistrů » Navarrův trest rozšířen

Liga mistrů - Navarrův trest rozšířen

0

Líbilo se

21.03. - Nejen v pohárové Evropě, ale také v reprezentaci a domácí španělské lize si David Navarro nezahraje dlouhých sedm měsíců. Tak dnes rozhodla fotbalová federace FIFA, která valencijskému obránci rozšířila trest od disciplinární komise UEFA. + video

Disciplinární komise UEFA vynesla před třemi týdny tresty za hromadnou potyčku, která se strhla po odvetném osmifinálovém utkání Ligy mistrů mezi Valencií a Interem Milán. Nejvyšší, exemplární trest si od komise odnesl obránce španělského klubu David Navarro, který udeřil protihráče Nicolase Burdissa a zlomil mu nos. UEFA mu zakázala startovat sedm měsíců v jakémkoli utkání evropských pohárů. Ostatní aktéři potyčky si odnesli „jen“ zápasové tresty. Zřejmě iniciátor celé pranice, valencijský Carlos Marchena, dostal stop na čtyři zápasy. Hráči Interu, kteří se pustili do pronásledování Navarra, Nicolas Burdisso a Maicon dopadli hůře, nezahrají si v nejbližších šesti evropských duelech, pokud se tedy milánský velkoklub kvalifikuje do základní části ročníku 2007/2008, nebudou moci nastoupit v žádném z bojů ve skupině. Jejich spoluhráči, Ivan Cordoba a Julio Cruz, se v pohárové Evropě neukáží ve třech, respektive dvou utkáních. Navíc musí oba kluby zaplatit pokutu v hodnotě 250 tisíc švýcarských franků.

Fotbalová federace FIFA dnes rozšířila trest Davida Navarry, který si tak nezahraje nejen v evropských pohárech, ale také v domácí nejvyšší soutěži a reprezentaci.

Vedení španělského velkoklubu se k celé situaci postavilo rázně a chce se odvolat proti trestům svých hráčů.

„ Valencia bude i nadále pokračovat v odvoláních a doufá, že její argumenty ohledně trestů pro Davida Navarra a Carlose Marchenu budou vyslyšeny,“ stojí v tiskovém prohlášení klubu.

/ Eurosport.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články