Zpět na » Liga mistrů » Plzeň odehraje poslední zápas v Lize mistrů, definitivní konečná v pohárech to ale být nemusí

Plzeň odehraje poslední zápas v Lize mistrů, definitivní konečná v pohárech to ale být nemusí

Plzeň odehraje poslední zápas v Lize mistrů, definitivní konečná v pohárech to ale být nemusí © uefa.com - Fotbalisté Viktorie Plzeň budou proti CSKA Moskva hrát o postup do jarní fáze Evropské ligy

2

Líbilo se

10.12. - PREVIEW Plzeň dnes nastoupí k nejdůležitějšímu utkání svého podzimního programu. Navzdory faktu, že v dosavadním průběhu základní skupiny Ligy mistrů nezískali ještě ani bod, mohou postoupit do jarní fáze Evropské ligy. Pokud by se jim to povedlo, stanou se historicky prvním českým mužstvem, které v pohárech přezimovalo potřetí v řadě. Musí však porazit CSKA Moskva a brát ohled i na skóre.

"Kdyby se to podařilo, byla by to krásná tečka za celým tímto obdobím," říká odcházející trenér Pavel Vrba, který nedávno oslavil padesáté narozeniny, ale také přijal místo u českého národního týmu. A tak doufá, že svoji plzeňskou kariéru nezakončí porážkou.

Jedno úspěšné a zároveň velice emotivní loučení už sice zažil v posledním utkání Gambrinus ligy proti Příbrami, jenže ještě jeden zápas na lavičce Viktorie na něj čeká. V něm by chtěl poděkovat i fanouškům, kteří třeba na tom minulém utkání chyběli, ale přijdou jeho tým podpořit v úterý.

"UEFA má v tomto směru striktní pravidla chování. Nevím, jak to bude vypadat po zápase Champions League, ale věřím, že vyhrajeme a UEFA nás neudrží na střídačkách, když půjdeme poděkovat našim fanouškům," naznačuje možnou rebelii proti předpisům Vrba.

Té se ale nikdo nemůže divit. Vždyť když do klubu v roce 2008 přicházel, nebyl na tom tým zrovna dobře. Spíše než perspektivní mužstvo připomínal tak trochu Robina Hooda, který tu sebere body bohatým, zároveň je však obratem rozdá chudým. A zdálo se, že s nelichotivou pozicí jsou smířeni nejen fanoušci, ale také hráči.

"Pavel Horváth to popsal ve své knize. Do kabiny přišel nějaký člověk, kterého nikdo neznal, a začal vykládat nesmysly. Že prý nepřijel z Havířova proto, abychom hráli o záchranu, ale bojovali o poháry. Moje vize byla následující. Chtěl jsem dostat Plzeň na úroveň tehdy Teplic nebo Mladé Boleslavi, tedy mužstev, která byla těsně za Spartou a pravidelně bojovala o evropské poháry. Že to dotáhneme tak daleko, aby se o našem mužstvu vždy před začátkem sezóny mluvilo jako o aspirantovi na titul, tomu jsem nevěřil," přiznává úspěšný kouč.

Ideální by byl gól minutu před koncem, přeje si Limberský

A k tomu, aby svoji klubovou etapu završil vítězně, budou chtít napomoci i fotbalisté. Ti se od zápasu v Petrohradě herně zvedli a v posledních dvou evropských zápasech potrápili i obhájce titulu Bayern Mnichov a penězi poháněný Manchester City.

"Jelikož jsme první zápas prohráli, mírným favoritem bude CSKA. To ale neznamená, že to vzdáme a ulehčíme jim to. Naopak do utkání dáme všechno a budeme chtít výsledek otočit," říká útočník Stanislav Tecl. "Pro nás by bylo asi nejlepší, kdybychom dali minutu před koncem gól na 1:0, ale každý gól, který vsítíme, bude povzbuzením pro celý tým," doplňuje ho obránce David Limberský.

Pokud by se to Viktorii skutečně podařilo, znamenalo by to pro ni třetí postup do jarních bojů Evropské ligy v řadě. Zároveň by také mohla pomoci českému koeficientu v boji o patnácté místo, který svádí s Rumunskem a momentálně tahá za ten kratší konec.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Nejnovější články