Zpět na » Liga mistrů » Manchester poprvé padl, díky BATE postupuje Valencia s Bayernem a hattricky Pedra a Adriana ozdobily úterní program

Manchester poprvé padl, díky BATE postupuje Valencia s Bayernem a hattricky Pedra a Adriana ozdobily úterní program © news.bbc.co.uk - Luiz Adriano v dresu Šachtaru Doněck.

3

20.11. - REVIEW Manchester United poprvé v LM padl, prohrál v Galatasarayi. Díky prohře BATE Borisov postupují Valencia s Bayernem. Úterní zápas ozdobily dva hattricky, Rui Pedro si podal Bragu, Adriano Nordsjaelland.

Barcelona vyhrála v Moskvě jednoznačně 3:0 a zajistila si postup do osmifinále Ligy mistrů. Spartak byl bez šance, v utkání dokonce nevystřelil na branku.

Účet utkání otevřel v 16. minutě po přízemní střele Alves, druhou branku přidal Lionel Messi po dorážce rány od Iniesty a poločas zakončil znovu Messi, když předvedl blafák po skvělé přihrávce od Pedra.

Dvě velké šance spálil Pedro a hattrick Messimu překazil obranným zákrokem Suchý. Barcelona tak zvítězila 3:0 a o osmifinále nepřijde.

A vypadá to, že o další část sezóny nepřijde ani Valencia s Bayernem. BATE Borisov totiž výrazně těmto klubům ulehčil cestu, když dost překvapivě prohrál s Lille 0:2.

Domácí sice byli v utkání lepší, nicméně rozhodla první půlhodinka. Nejprve se prosadil Djibril Sidibe, po půl hodině využil přihrávku Digneho Gianni Bruno. Střelec první branky dostal ve druhé půli druhou žlutou kartu, na výsledku to už ale nic nezměnilo a tak Lille slaví první výhru v Lize mistrů.

Skvělé zápasy a dva hattricky okořenily úterní program Ligy mistrů. O dvou zápasech hraných od šesti hodin jsme si již říkali, teď se podíváme na další.

Ve skupině s BATE Borisov už je hotovo. Právě porážka tohoto klubu a remíza v zápase Valencia - Bayern znamená, že oba favorité postupují do osmifinále. A je na 99 procent jasné, že Evropskou ligu si zahraje právě BATE.

Valencia hrála doma od 34. minutě o desíti, když se nechal vyloučit Barragan. Hosté byli mírně lepším celkem, do vedení ale přesto šel španělský klub, v 77. minutě se prosadil Sofiane Feghouli.

Hned vzápětí přišel na hřiště Mario Gomez, vyrovnávací branku ale vstřelil někdo jiný. Za pět minut po vedoucí brance odcentroval Shaqiri na Müllera a dělba bodů byla na světě. Pro oba je tento výsledek určitě uspokojivý.

Ve skupině H se bude bojovat až do posledního utkání. Manchester United už měl jistý postup, dnes ale poprvé padl a dal tak šanci Galatasarayi. Ten má momentálně stejně bodů jako Kluž a díky skóré se drží na druhé příčce.

Dá se říci, že v Turecku Manchester nehrál s áčkem. Nenastoupili De Gea, Giggs, Nani, van Persie ani Rooney. Jedinou branku utkání vstřelil Burak Yilmaz, který prožívá opravdu vydařené střelecké období. Druhou trefu mohl přidat v závěru Altintop, napálil však pouze břevno. I tak ale tento výsledek stačil na tři body.

V druhém utkání proti Braze zářil Rui Pedro. Kluž vyhrála 3:1 a právě tento útočník vstřelil všechny branky svého týmu. Vše se událo již v první půlhodince.

Do vedení šli domácí v 7. minutě, po přihrávce Bastose skóroval Pedro. Za osm minut se prosadil znovu a ačkoliv za dvě minuty hosté zásluhou Alana snížili, ve 33. minutě završil Pedro hattrick. Na tyto dvě branky mu nahrával Modou Sougou. V závěru první půle navíc inkasoval hostující Douglao a bylo po zápase. Braga sice měla více ze hry, ale z Kluže si body neodváží.

Už nám chybí pouze skupina E a vlastně jediné utkání, jelikož souhrn ze zápasu Juventus - Chelsea můžete najít v samostatném článku.

Toto utkání bylo opravdu bohaté na branky a v první půli bylo dosti překvapivé. Nordsjaelland totiž vstoupil do zápasu bez nervů a ujal se i vedení.

Od 24. minuty do 29. padly hned tři branky. Zásluhou Nordstranda šli domácí do překvapivého vedení, Luiz Adriano sice okamžitě vyrovnal, ale pětiminutovku zakončil Kasper Lorentzen. Vyrovnání znovu přišlo, ale až minutu před přestávkou, prosadil se Willian.

Ve druhé půli už to byla jasná jízda hostů. Pět minut po pauze znovu skóroval Willian a za další tři minuty vstřelil svou druhou branku i Luiz Adriano. Ten nakonec narozdíl od Williana zkompletoval hattrick, devět minut před koncem využil přihrávky Douglase.

A taková zajímavost na závěr. Domácí vystřelili dvakrát na branku a dali dvě branky, hosté šestkrát, skórovali pětkrát.

FC NordsjællandNordsjaelland 2:5 (2:2) Šachtar DoněckFC Shakhtar Donetsk

Branky: 24. Nordstrand, 29. Lorentzen - 26., 53. a 81. Adriano, 44. a 50. Willian

Juventus FCJuventus 3:0 (1:0) ChelseaChelsea FC