Probere se Chelsea z lehké krize a zajistí si postup do vyřazovací fáze?
© google.com -
0
20.11. -
Obhájce trofeje ze Stamford Bridge si remízou doma s Juventusem a porážkou od Šachtaru Doněck poněkud zkomplikoval postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Zvládne Mata a spol. naplnit roli favorita skupiny a zajistit si postup?
Právě na horkou italskou půdu zajíždí loňský vítěz celé Champions League a určitě bude chtít odčinit domácí remízu a zajistit si postup. Fotbalisté Staré dámy si v generálce na tento zápas nedokázali poradit s Laziem Řím a remizovali 0:0. Ani Chelsea se nepředstavila v nejlepším světle. Nepřekonatelným soupeřem se jim stal West Bromwich Albion, kterému po matném výkonu podlehla 2:1.
Po fantastickém vstupu do sezóny se hráči Blues dostali do malé herní krize. Za poslední čtyři zápasy uhráli pouhé dva body a co víc, kvůli nedobrým výkonům už klesli až na třetí místo v tabulce Premier League. I to je důvod, proč by si svěřenci Roberta Di Mattea chtěli spravit chuť a proč ne třeba hned na horké italské půdě?
Ani Juventus nepřožívá zrovna zdařilé období. Nejprve těsná výhra doma s Bolognou, poté porážka 1:3 od Interu Milán. V minulém kole si ofenzivní hráči Staré dámy sice spravili chuť v podobě šesti gólu do sítě Pescary, ale následná remíza s Laziem Řím určitě není dobrým výsledkem, zvláště když další kolo zajíždějí na hriště AC Milán. Každopádně Juventus pořád s přehledem okupuje první místo Serie A, kde má naskok čtyř bodů na druhý Inter.
Na straně Chelsea nebude k dispozici zraněný John Terry, který laboruje se zraněným kolenem a připravená nebude ani druhá ikona - Frank Lampard, kterého do hry nepustí zraněné lýtko. Za to Juventusu se vratí Andrea Pirlo, který o víkendu sledoval utkání pouze z tribuny a další navrátilec ze seznamu zraněných je Simone Pepe, který už si připsal pár minut o víkendovém zápasu proti Laziu.
Zajímavý zápas přivíta i stánek fotbalové Valencie, která na Mestalle přivítá hráče Bayernu Mnichov. Půjde o přímý souboj o první místo. První duel skončil štastněji pro hráče německého týmu, kteří dokázali doma uspět poměrem 2:1. Ovšem Valencia je doma velmi silná. Začátkem listopadu na svém svatostánku porazila například Athletico Madrid.
Velmi sympatické výkony podává ve skupině H tým Bragy. Dvakrát sice prohrála s týmem Alexe Fergusona, ale předvedenou hrou rozhodně nezklamali. Co myslíte, dokáže tým, který střelecky táhne kapitán Alan postoupit do vyřazovacích bojů na úkor jednoho z dvojce Galatasaray či FCR Cluj?
Úterní program Ligy Mistrů:
(všechny zápasy začínají ve 20:45, pouze utkáni Spartak Moskva - Barcelona se hraje od 18:00)
Spartak Moskva - Barcelona
CFR Cluj - SC Braga
Galatasaray - Manchester United
Benfica - Celtic FC
Valencia - Bayern Mnichov
BATE - Lille OSC
Juventus - Chelsea
Nordsjaelland - Šachtar Doněck
Patrik Svatoš / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Španělsko je mistrem světa po 16...
Nejsledovanější sportovní událost na světě zahalená do hávu americké show je za námi. Vrchol mistrovství světa, finále... -
Hvězda West Hamu je blízko přestupu...
Crysencio Summerville prožil hodně turbulentní sezónu. Nálepka přestupového flopu, zranění, poté ale neskutečná gólová... -
5 posil, které potřebuje Liverpool:...
Liverpool čeká velmi náročná sezóna. Musí se chytit nepovedené loňské posily, musí se chytit nový trenér Andoni Iraola,... -
Obměna anglického nároďáku? Nová...
Anglie se s turnajem v Americe rozloučila historicky druhou získanou medailí ze světových šampionátů. Třetí bronzový pokus... -
Finále mistrovství světa potřetí...
Od roku 1990 hrálo finále mistrovství světa nejvíce hráčů zastupujících Bayern Mnichov. Pokud to ale takhle půjde dál, na... -
Barcelona zvažuje letní přestup...
Barcelona by se mohla pokusit o přestup pravého obránce Tottenhamu Pedra Porra v letním přestupním okně, a to v případě... -
Tottenham chce přeskočit Liverpool a...
Tottenham vstoupil do závodu o jednu z největších revelací Mistrovství světa 2026, která byla dosud spojována s Chelsea a...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


