Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Liga mistrů » Rooney posílá United zpět na první příčku

Rooney posílá United zpět na první příčku

Rooney posílá United zpět na první příčku © zimbio.com - Wayne Rooney

3

Líbilo se

26.03. - VIDEO Manchester United dnes odehrál důležitý domácí zápas s Fulhamem, v němž potřeboval bezpodmínečně zvítězit a díky jediné brance Rooneyho se opět vrací na první příčku, kde by měl vydržet nejméně do příštího kola.

Manchester United - Fulham(1:0)

Branky: 42. Rooney

Alex Ferguson šel do 30. kola Premier League s jasným cílem. Po remíze Citizens chtěl navýšit náskok na prvním místě v tabulce a díky jediné brance Wayna Rooneyho se mu to podařilo. Red Devils od první minuty dominovali hře a Fulham pouštěli jen ojediněle do menších šancí. V 11. poprvé důrazněji zahrozili, když po straně utekl Rafael a přesným centrem našel hlavu Giggse. Ten však hlavičkoval přímo do míst, kde stál připravený Schwarzer.

O 12. minut později se předvedli hosté. Frei vyslal do šance Dempseyho, jehož střelu skvělým zákrokem lapil David de Gea. V 33. minutě začala akce opět u velmi aktivního Rafaela, který nejdříve našel Valenciu, ale ten mu míč vrátil a nabídl mu tak kvalitní šanci ke skórování. Schwarzer byl ale proti a jeho střelu k tyči zlikvidoval.

Za další minutu předvedl velmi ostrý zákrok ve středu hřiště Ryan Giggs a mohl být rád za žlutou kartu. Tři minuty před koncem poločasu potěšil domácí fanoušky Rooney, když mu míč do jasné gólovky předložil Evans a nejlepší střelec United se nemýlil.

Dvě minuty po začátku druhého poločasu opět zahrozilo domácí mužstvo. Giggs našel přesným míčem rychlého Valenciu, ale ten svou tvrdou ránu nasměroval přímo do Schwarzera. Hostující gólman se předvedl i o šest minut později, kdy pálil Young a znovu pak v 75. minutě, když šla na jeho branku série střel domácích hráčů. Skóre se však stále neměnilo.

V závěru zápasu přišla už jen šance hostujícího mužstva, o jejíž zakončení se snažil Murphy. Místo pokusu o střelu se nechal rozhodit lehkým postrčením Carricka a pokusil se vymodlit si u sudího penaltu. Ten byl však proti a zápas tak skončil nejtěsnějším možným výsledkem.

zdroj:mirrorfootball.co.uk

Sestavy:

Manchester United: De Gea - Rafael, Evans, Ferdinand (Smalling), Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Young - Rooney (Scholes), Welbeck (Hernandez)

Fulham: Schwarzer - Kelly, Hangeland, Hughes, Riise - Frei (Gonzalez), Dempsey, Diarra (Murphy), Duff, Dembele - Pogrebnyak

Sestřih utkání


Kam dál?

Redakce / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články