Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Liga mistrů » Středeční zápasy LM: Domácí nezaváhali. Bayern nedal Curychu šanci, Záhřeb rozdrtil Malmö

Středeční zápasy LM: Domácí nezaváhali. Bayern nedal Curychu šanci, Záhřeb rozdrtil Malmö

Středeční zápasy LM: Domácí nezaváhali. Bayern nedal Curychu šanci, Záhřeb rozdrtil Malmö © FotbalPortal.cz -

0

Líbilo se

17.08. - REVIEW Středeční utkání čtvrtého předkola Ligy mistrů přinesly pouze jedno překvapení, když si dánské Odense doma poradilo s Villarrealem. V ostatních kláních si poradili favorité - Bayern, Dinamo Záhřeb, Maccabi i Wisla doma dokázali zvítězit.

Fotbalisté Bayernu Mnichov mají nakročeno do základní skupiny Ligy mistrů, když vyhráli doma v úvodním duelu play-off nad švýcarským Curychem 2:0. Nejprve se po centru Robbena prosadil Schweinsteiger a po přestávce převahu bavorského celku proměnil v druhý gól parádní trefou právě Arjen Robben.

Dinamo Záhřeb po nerozhodném poločase 1:1 nakonec vyhrálo nad švédským Malmö 4:1. Za poražený tým odchytal duel český gólman Dušan Melichárek, který střídal slabší momenty s lepšími. Před prvním gólem Dinama nepřesně rozehrál míč a z následné akce inkasoval.

Pak se blýskl několika parádními zákroky, aby za stavu 1:2 fauloval po hodině hry v pokutovém území a Dinamo z penalty pojistilo náskok na 3:1. Za faul navíc Melichárek viděl žlutou kartu. Následně ještě před nabitým hledištěm, kdy nejdražší vstupenky stály v přepočtu pouhých 40 korun, pečetil výsledek na 4:1 Beqiraj.

Na domácí půdě zvítězil i Maccabi Haifa nad Racingem Genk 2:1. Těsný náskok 1:0 získala před odvetou Wisla Krakov, když zdolala APOEL Nikósie. Před vlastním publikem nakonec vyhrálo 1:0 i dánské Odense. To porazilo španělský Villarreal gólem Andreasena z 84. minuty.

Mistrovská část:

Maccabi Haifa - Racing Genk 2:1 (2:0)
Branky: 8. Amaša, 28. Dvališvili - 61. Barda
V dresu hostů nastoupil v základní sestavě český záložník Daniel Pudil a odehrál celý zápas

Dinamo Záhřeb - Malmö FF 4:1 (1:1)
Branky: 4. a 60. z pen. Sammir, 56. Rukavina, 84. Beqiraj - 17. Mehmeti
Český brankář Dušan Melichárek nastoupil v brance hostů od první minuty

Wisla Krakov - APOEL Nikósie 1:0 (0:0)
Branka: 71. Malecki

Nemistrovská část


Bayern Mnichov - FC Curych 2:0 (1:0)
Branky: 8. Schweinsteiger, 72. Robben

OB Odense - Villarreal 1:0 (0:0)
Branka: 84. Andreasen

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Nejnovější články