Zpět na » Evropská liga » Fiorentina deklasovala Karabach, Southampton jen remizoval

Evropská liga - Fiorentina deklasovala Karabach, Southampton jen remizoval

Fiorentina deklasovala Karabach, Southampton jen remizoval © skysports.com - Southampton remizoval 0:0 v Beer Ševě

0

29.09. - REVIEW Fotbalisté Fiorentiny deklasovali v zápase druhého kola liberecké skupiny J Evropské ligy Karabach 5:1 a jsou v čele tabulky před PAOK Soluň. V utkání skupiny K, v níž figuruje také pražská Sparta, Southampton remizoval 0:0 v Beer Ševě.

V počátku duelu na hřišti Fiorentiny byli hráči Karabachu mnohem aktivnější v zakončení, Quintana ani Ismajlov ale nemířili přesně. Po půlhodině hry si ale hosté zápas zkomplikovali, za hru rukou byl vyloučen stoper Junuszade.

Fiorentina přesilovku dosyta využila už v závěru prvního dějství, po kterém šla do šaten s tříbrankovým vedením. Dvěma trefami se prezentoval senegalský útočník Babacar, jeden gól přidal chorvatský reprezentant Kalinič.

V druhém poločase se navíc dvakrát prosadil střídající Zárate, za hosty vstřelil v nastavení čestný gól také hráč z lavičky Ndlovu.

Hapoel Beer Ševa v prvním kole překvapivě zvítězil v Miláně nad Interem a ani dnes nepovolil favoritovi naplno uspět. Se Southamptonem udržel bezbrankový výsledek, největší šanci měl navíc v 68. minutě izraelský celek, Meliksonův pokus ale skončil těsně vedle tyče Forsterovy branky.

Celý zápas odehrál v dresu Young Boys Bern český obránce Jan Lecjaks, jeho celek remizoval v Astaně také 0:0. Oba týmy tak získaly první bod. Kazašský celek na domácím hřišti v evropských soutěžích neprohrál už v desátém zápase za sebou.

Pouze na lavičce sledoval zápas na hřišti Curychu, který hraje druhou švýcarskou ligu, stoper Osmanlisporu Václav Procházka. Turecký celek prohrál 1:2, rozhodující branku dal 11 minut před koncem Čavuševič. Osmanlispor prohrál první soutěžní utkání v sezoně.

Ajax Amsterodam porazil díky brance osmnáctiletého Dolberga 1:0 Standard Lutych a poprvé od sezony 1995/96 zvítězil v prvních dvou zápasech skupiny evropského poháru. Václav Černý nebyl v nominaci Ajaxu.

Výsledky 2. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Astana - Young Boys Bern 0:0
Gabala - Mohuč 2:3 (57. Gurbanov z pen., 62. Zenjov - 41. Muto, 68. Córdoba, 78. Öztunali)
Ajax Amsterodam - Standard Lutych 1:0 (28. Dolberg)
Celta Vigo - Panathinaikos Atény 2:0 (84. Guidetti, 89. Wass)
Gent - Konyaspor 2:0 (17. Saief, 33. Neto)
Šachtar Doněck - Braga 2:0 (5. Stěpaněnko, 56. Kovalenko)
Schalke - Salcburk 3:1 (15. Goretzka, 47. vlastní Caleta-Car, 58. Höwedes - 72. Soriano)
Krasnodar - Nice 5:2 (33. a 65. z pen. Joaozinho, 86. a 90.+3 Ari, 22. Smolov - 43. Balotelli, 71. Cyprien)
Slovan Liberec - PAOK Soluň 1:2 (1. Komličenko - 10. z pen. a 82. Athanasiadis)
Fiorentina - Karabach 5:1 (39. a 45.+2 Babacar, 63. a 78. Zárate, 43. Kalinič - 90.+2 Ndlovu)
Sparta Praha - Inter Milán 3:1 (7. a 25. V. Kadlec, 76. Holek - 71. Palacio)
Hapoel Beer Ševa - Southampton 0:0
FC Curych - Osmanlispor 2:1 (45.+1 Schönbächler, 79. Čavuševič - 73. Maher)
Steaua Bukurešť - Villarreal 1:1 (19. Muniru - 9. Borré)