Zpět na » Evropská liga » Pořadatelé zápas nezvládli, píšou Slováci k řádění fanoušků Sparty

Pořadatelé zápas nezvládli, píšou Slováci k řádění fanoušků Sparty

Pořadatelé zápas nezvládli, píšou Slováci k řádění fanoušků Sparty © skslovan.com - Sparta v utkání se Slovanem Bratislava

0

Líbilo se

24.10. - K výtržnostem fanoušků během utkání Evropské ligy mezi Slovanem Bratislava a Spartou Praha došlo podle slovenského tisku z důvodu nedostatečné pořadatelské služby na zastaralém stadionu slovenského fotbalového mistra. Listy kritizovaly také příznivce hostujícího týmu, kteří potyčky odstartovali.

"Hrubá chyba organizátora zápasu, absolutní podcenění přípravy na utkání. Byl by zázrak, pokud by UEFA, která tak váhala, aby Slovanu umožnila hrát utkání Evropské ligy na tomto z každé stránky nevyhovujícím stadionu, neuvalila na jediný bratislavský stadion trest," napsal deník Šport.

Slovan Bratislava hraje domácí utkání na zastaralém stadionu na Pasienkách. Na místě jeho domovského stánku Tehelné Pole by měla v budoucnu vyrůst nová moderní fotbalová aréna.

List Šport kritizoval také příznivce Sparty, kteří výtržnosti odstartovali. "Hanba padá i na hlavu sparťanských chuligánů. Primitivy, kteří se po letech na Slovensku zase připomněli tím nestupidnějším způsobem. Sparto Praha, takovéto omezence přivažte doma k řetězu a nevyvážejte je za hranice, nikdo normální o ně nestojí," uvedl Šport.

Také deník Pravda upozornil na nedostatky pořadatelské služby. "V hledišti řádili sparťané, kteří využili benevolentnost domácích pořadatelů. Organizátoři nezasáhli a pořádek museli nastolit až přivolaní těžkooděnci," připomněl deník.

Podle deníku Plus jeden deň má slovenský klub kvůli výtržnostem na triku skandál evropských rozměrů a zřejmě ho nemine od UEFA trest. "Všechno odstartovali čeští fanoušci, kteří prorazili dvojité oplocení a napadli domácí příznivce. Bezpečnostní služba zaspala nebo jen skandálně přihlížela," zdůraznil list.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články