Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Evropská liga » Bonus za 100 bodů, aneb jak Juventus odpískal Evropskou ligu

Bonus za 100 bodů, aneb jak Juventus odpískal Evropskou ligu

Bonus za 100 bodů, aneb jak Juventus odpískal Evropskou ligu © goal.com - Arturo Vidal

5

Líbilo se

16.03. - Obavy fanoušků Juventusu o přístup k Evropské lize se zdají být oficiálně potvrzené. Hráči klubu mají slíbený velký finanční bonus za pokoření magické hranice 100 bodů v italské Serii A. Přístup vedení společně s trenérem k pohárovým utkáním tak konečně dává smysl. Evropská liga, byť se její finále bude hrát na stadionu v Turíně, je odsunutá na vedlejší kolej.

Po skončení nepovedeného zápasu s Fiorentinou prohlásil jediný střelec Juventusu Arturo Vidal, že jeho tým v odvetě všechno napraví. Z vyjádření hráčů by se dala získat jistá naděje, že by italští mistři přece jen dopřáli svým fanouškům luxus v podobě sehrání finálového zápasuEvropské ligy na vlastním stadionu. Trenér a vedení klubu se však nezdají být příliš zainteresováni.

Antonio Conte totiž vytrvale do pohárových zápasů staví povětšinou náhradníky a v ligových zápasech, kde již takřka o nic nejde, nechává hrát hlavní opory. I pro dnešní zápas s Janovem se v předpokládaných sestavách zcela nepochopitelně objevuje v základní sestavě pouze jediný náhradník Peluso. Juventus přitom již ve čtvrtek čeká těžká odveta ve Florencii.

Ani prezident klubu Andrea Agnelli nevypadal po čtvrteční remíze nějak zklamaný. Jeho prohlášení o tom, že Juventus je na cestě za skvělým úspěchem v podobě zisku třetího scudetta v řadě, ale i Evropská liga je hezkou soutěží, nabízí pouze dvě vysvětlení. Buď si je Agnelli natolik jistý úspěchem ve Florencii, a nebo zkrátka pro vedení klubu není Evropská liga důležitá.

Jisté však je, že už dlouho nebyl prezident klubu po nepříznivém výsledku tak klidný. Podobná situace přitom, tentokráte ze strany trenéra Conteho, byla k vidění po vyřazení z italského poháru v Římě. Conte tehdy pouze klidně konstatoval, že musí dát příležitost všem hráčům a že Juventus se musí soustředit na domácí soutěž.

Potvrzením spekulací o odsunutí Evropské ligy na druhou kolej jsou bohužel i informace o tom, že Juventus vypsal pro své hráče speciální bonus za získání 100 bodů. Vedení klubu totiž cítí jedinečnou příležitost, jak překonat rekord Interu, který činí 97 bodů. Juventus je na dobré cestě. Pokud by vyhrál všechny zbývající zápasy, může mít na konci ligy budů 109.

Kam dál?

Tomáš Vlasák / FotbalPortal.cz/ gazzetta.it

Související odkazy
Nejnovější články