Zpět na » Evropská liga » Plzeň dnes představí nového trenéra, kterého čeká ostrá premiéra proti Šachtaru

Plzeň dnes představí nového trenéra, kterého čeká ostrá premiéra proti Šachtaru

Plzeň dnes představí nového trenéra, kterého čeká ostrá premiéra proti Šachtaru © fcviktoria.cz - Záložník Milan Petržela bojoval v Lize mistrů proti moskevskému CSKA, nyní v evropských pohárech narazí na další tým z východu

0

Líbilo se

17.12. - Dnes je tomu týden, co Tomáš Hořava svým gólem z 90. minuty vystřelil Viktorii Plzeň postup do jarních bojů Evropské ligy. Jak včera Západočeši zjistili, příliš na západ je neposunul. Po CSKA Moskva totiž narazí na další silný klub ze zemí bývalého SSSR - ukrajinský Šachtar Doněck.

Doněck sice bude po vyřazení z Ligy mistrů zklamaný, ale nedá se předpokládat, že by souboje v Evropské lize vypustil. A tak až do Plzně silný celek s českým záložníkem Tomášem Hübschmanem v sestavě zavítá, bude to on, kdo ponese otěže favorita.

"Takového soupeře jsme si nepředstavovali. Favoriti nebudeme. Spokojenost není, ale musíme to respektovat. Určitě tam však byli přijatelnější soupeři," říká obránce David Limberský a stejně jako on to vidí i jeho spoluhráč Milan Petržela. "Moc nadšení nejsme, ale s každým se dá hrát. Měli jsme své favority, ale Šachtar nikdo nechtěl."

Že vysněný Tottenham do české kotliny prozatím nezavítá, bylo jasné hned zkraje pondělního losu, a tak si Limberský a spol. přáli alespoň celek, přes který by mohli lehce přejít do osmifinále. "Když bylo jasné, že Tottenham nevyjde, tak jsem chtěl Genk, Frankfurt nebo Salcburk, což by byli hratelní soupeři a navíc jsou blízko."

Ani to jim ale osud, ztělesněný do podoby generálního sekretáře UEFA Infantina, nedopřál. A aby toho nebylo málo, jako nenasazená začne dvojutkání v domácím prostředí. To je varianta, která Viktorii nesedí a málem na ni doplatila i na začátku svého letošního působení v Lize mistrů.

"Už jsme ale dost zkušení, tak věřím, že to taková nevýhoda nebude," doufá Limberský, jenž se také těší na střetnutí s reprezentačním kolegou Tomášem Hübschmanem.

Nejen před ním se ale budou chtít plzeňští fotbalisté namotivovat. Vždyť dnes by mělo vedení posledního ligového šampiona představit nového trenéra. Tedy muže, na kterého čekají hned dvě velké výzvy. Cestu za splněním té dlouhodobé, úspěšného pokračování v díle svého předchůdce Vrby, začne právě proti Šachtaru.

"Dokázali jsme si, že i s takovými týmy dokážeme hrát. Když bude štěstí, můžeme přes ně přelézt," věří jeden z budoucích svěřenců nováčka na lavičce Viktorie Stanislav Tecl. Kdo ho povede, bude tedy jasné už dnes, ale bylo by velké překvapení, kdyby klub nakonec představil někoho jiného než očekávaného Dušana Uhrina.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Nejnovější články