Zpět na » Evropská liga » Plzeň půjde na Hübschmanův Šachtar, Liberec vyzve Alkmaar

Plzeň půjde na Hübschmanův Šachtar, Liberec vyzve Alkmaar

Plzeň půjde na Hübschmanův Šachtar, Liberec vyzve Alkmaar © uefa.com - detailní pohled na jednotlivé koše před losem Evropské ligy

0

Líbilo se

16.12. - Stejně jako osmifinále Ligy mistrů bylo dnes v Nyonu rozlosováno i 1. kolo vyřazovací fáze Evropské ligy. A pro české celky v osudí, Plzeň a Liberec, dopadl dosti rozdílně. Oba nastoupí proti kvalitním soupeřům. Jenže zatímco Plzeň si zahraje s nejpříjemným Šachtarem Doněck, Liberec dostal přeci jen hratelnější Alkmaar.

Zatímco na vytažení míčku se jménem loňského českého mistra se nemuselo čekat příliš dlouho, ten s libereckým lístkem byl z osudí vytažen až na závěr celého losování. Jenže délka čekací doby v tomto případě obvykle neurčuje spokojenost jednotlivých celků a dnešek tomu budiž zářným příkladem.

Plzeň se totiž místo vysněných západních soupeřů musí připravit na souboj s ukrajinským Šachtarem Doněck. Drobnou útěchou pro českého fanouška může být příjezd Tomáše Hübschmana, jenž je několik let stabilní součástí kádru pravidelného účastníka Ligy mistrů.

Jak ubíhal čas, přibývaly další dvojice. A generální sekretář UEFA Gianni Infantino četl, kdo proti komu nastoupí. Ajax proti Salcburku, Porto proti Kadlecovu Frakfurtu, jen Liberec stále nikde. A nebyl ani v předposlední dvojici, tudíž los soupeře pro řecký PAOK Soluň byl tedy i losem pro český celek.

Vzhledem k tomu, že PAOKu byla přisouzena Benfica, bylo jasné, že se do českých luhů a hájů vrátí nizozemský AZ Alkmaar. Někdejší soupeř Jablonce v předkole stejné soutěže neprožívá v současnosti povedené období. V domácí lize je až sedmý a o lepší výsledky se bude pokoušet pod novým koučem Dickem Advocaatem.

Poté, co bylo jasné, kdo se s kým střetne v 1. kole, byly vylosovány i dvojice pro následující osmifinále. Ani to nebylo pro Liberec nikterak kruté, ovšem ani jednoduché. Pokud by přes Alkmaar dokázal postoupit, střetne se s vítězem duelu Machačkala - Genk. Plzeň by v případě úspěchu proti Šachtaru narazila na lepšího ze zápasu Černomorec - Lyon.

Úvodní utkání 1. vyřazovacího kola se hraje 20. února. Odvety jsou na programu 27. února. Osmifinálové bitvy jsou pak na programu 13. března a 20. března se dozvíme postupující do čtvrtfinále.


Přehled utkání 1. kola vyřazovací fáze Evropské ligy:

Dněpropetrovsk - Tottenham
Betis Sevilla - Kazaň
Swansea - Neapol
Juventus - Trabzonspor
Maribor - Sevilla
Plzeň - Šachtar Doněck

Černomorec - Lyon
Lazio Řím - Ludogorec
Esbjörg - Fiorentina
Ajax Amsterdam - Salcburk
Maccabi Tel Aviv - Basilej
Porto - Frankfurt
Machačkala - Genk
Dynamo Kyjev - Valencie
Liberec - AZ Alkmaar

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články