Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Evropská liga » Odvetné zápasy osmifinále EL: Juventus překvapivě končí, Valencia postupuje i přes divokou remízu v Brémách 4:4

Odvetné zápasy osmifinále EL: Juventus překvapivě končí, Valencia postupuje i přes divokou remízu v Brémách 4:4

Odvetné zápasy osmifinále EL: Juventus překvapivě končí, Valencia postupuje i přes divokou remízu v Brémách 4:4 © - David Villa

3

Líbilo se

18.03. - AKTUALIZOVÁNO Opravdu divoké zápasy byly k vidění v osmifinále EL. Valencia remizovala v Brémách 4:4 a raduje se z postupu. Velice překvapivým čtvrtfinalistou se stal Fulham, když porazil Juventus 4:1. Sedm branek padlo v Bruselu, kde hrál Hamburg. Liverpool postupuje přes Lille. Dále jdou také Atlético Madrid, St. Lutych a Benfica Lisabon.

FC Fulham - Juventus Turín 4:1 (2:1)

Branky: 9. Zamora, 39. a 49. z pen. Gera, 82. Dempsey - 2. Trezeguet. ČK: 27. Cannavaro , 90.+6. Zebina (oba J). První zápas: 1:3, postupuje Fulham.
Český obránce Zdeněk Grygera začal na lavičce náhradníků, ale po vyloučení Cannavara ve 29. minutě vystřídal Candrevu.

To je teda něco! Juventus naprosto selhal a z jasného postupu se stala další katastrofa! Juventus sice vyhrál v prvním duelu 3:1, ve druhém však prohrál 4:1 a v soutěži končí!

Fulham předvedl fantastický výkon a raduje se z historického postupu do čtvrtfinále. Juventus začal sice skvěle, už ve 2. minutě otevřel skóré Trezeguet. V 9. minutě však vyrovnal Zamora a stav byl 1:1.

Rozhodující moment přišel ve 27. minutě, kdy dostal Fabio Cannavaro červenou kartu a Fulham začal trestal. Ve 39. minutě se poprvé prosadil Gera a Fulham vedl. Ve 49. minutě to bylo už 3:1. Zoltán Gera dostal šanci v podobě penalty a nemýlil se. Za tohoto stavu by se šlo do prodloužení.

Jenže v 82. minutě Craven Cottage doslova spadlo! Střídající Dempsey rozvlnil síť a poslal Fulham do čtvrtfinále! V 96. minutě navíc dostal červenou kartu Zebina a Juventus tak prohrál s Fulhamem 4:1.

Werder Brémy - Valencia CF 4:4 (1:3)

Branky: 26. Hugo Almeida, 57. Frings z pen., 62. Marin, 84. Pizarro - 2., 45. a 66. Villa, 15. Mata. První zápas: 1:1, postupuje Valencia.

Dva Davidové pohřbili naděje Brém na čtvrtfinále! David Silva třikrát nahrával na gól a David Villa třikrát skóroval. Neskutečný duel v Brémách byl dramatický až do poslední vteřiny, po remíze 4:4 se však z postupu raduje Valencia. Pro Brémy soutěž končí.

Běžela teprve 2. minuta, Silva našel Villu a ten otevřel dlouhý účet zápasu. V 15. minutě se k míči dostal opět Silva, vysunul Matu a bylo to 2:0. Trenér domácích okamžitě reagoval a vystřídal. Na hřiště přišel Hugo Almeida a po pár minutách snížil na 1:2 z pohledu Brém.

Valencia však do kabin šla s dvoubrankovým náskokem. Po další přihrávce Silvy se podruhé v zápase a ne naposled prosadil ostrostřelec David Villa.

Druhý poločas začal stejně, jako ten první skončil. V 57. minutě se utkání opět zdramatizovalo. Rozhodčí Kevin Blom totiž odpískal penaltu a Torsten Frings opět snížil. A o pět minut později přišlo dokonce vyrovnání! Özil našel Marina a ten technickou střelou vyrovnal na 3:3. Uběhly však pouze tři minuty a Valencia opět vedla. A netrefil se nikdo jiný než David Villa, který tak zkompletoval hattrick.

Utkání však zdaleka nekončilo. Naopak. V 84. minutě bylo opět vyrovnáno! Pasanen přihrál a Caludio Pizarro vyrovnal. To byla však poslední branka utkání. V pětiminutovém nastavení už se toho moc neudálo a tak Valencia i před divokou remízu 4:4 postupuje do dalších bojů.

Olympique Marseille - Benfica Lisabon 1:2 (0:0)

Branky: 70. Niang - 75. Maxi Pereira, 90.+1. Alan Kardec. ČK: 90.+4. Ben Arfa (OM). První zápas: 1:1, postupuje Benfica Lisabon.

Marseille smolně prohrála doma s Benfikou a v EL končí! Benfica jde díky brance v nastavení do čtvrtfinále! V prvním poločase se toho moc neděle a tak se čekalo na poločas druhý.

První branka padla až v 70. minutě. Trefili se domácí a tato trefa by znamenala postup. Po přihrávce Brandaa se trefil útočník Niang. O pět minut později však padla vyrovnávací branka, vstřelil jí Maxi Pereira. Když už to vypadalo na prodloužení, míč si vzala prosincová posila z Vasco De Gama Alan Kardec a v 91. minutě rozhodla!

Marseille navíc v závěru neudržela nervy na uzdě a Hatem Ben Arfa se musel po červené kartě klidit ze hřiště. Do čtvrtfinále tak postupuje Benfica Lisabon.

Standard Lutych - Panathinaikos Atény 1:0 (1:0)

Branka: 45.+2. Mbokani. První zápas 3:1, postupuje Standard Lutych.

V tomto zápase se jasně projevilo rčení nedáš dostaneš. Panathinaikos byl aktivnějším týmem a ve 43. minutě trefil v obrovské šanci Karagounis tyč! V nastavení první půle však vstřelil branku útočník Dieumerci Mbokani a bylo po nadějích. St. Lutych vyhrál první duel 3:1, druhý 1:0 a raduje se z postupu do čtvrtfinále.

Anderlecht Brusel - Hamburger SV 4:3 (2:1)

Branky: 44. Lukaku, 45.+3. M. Suárez, 59. Biglia, 66. Boussoufa - 42. Boateng, 54. Jansen, 75. Petrič. První zápas 1:3, postupuje Hamburk.
V základních sestavách obou týmů nastoupili čeští hráči Ondřej Mazuch (Anderlecht) a David Jarolím s Davidem Rozehnalem (oba Hamburk). Jarolím v 75. minutě chytře přihrál na třetí gól svého týmu a pojistil postup německého týmu.

Krásný zápas s mnoha šancemi a góly skončil lépe pro Hamburg. Německý klub sice prohrál, ovšem ztrátu z prvního utkání jeho soupeř nedohnal.

Góly přitom začaly padat až na konci první půle. Nejprve se v 42. minutě prosadil hostující Boateng, ovšem za chvíli už vedli domácí. Kdo čekal, že v 54. minutě Jansen ztlumí snahu Anderlechtu, ten se mýlil. Inkasovaný gól akorát domácí vybudil ještě k lepšímu výkonu.

A přineslo to ovoce. V 59. minutě Biglia z hranice vápna vstřelil na 3:2, o sedm minut později přišlo nedorozumění obrany a gólmana hostů a Boussoufa zvýšil na 4:2. V tu chvíli stačilo Anderlechtu dát jeden gól, aby postoupil. Jeho fanoušci ho hnali do útoku a po dalších příležitostech nebylo k páté brance daleko.

Jenže v 75. minutě Jarolím výborně pressoval, k míči se pak dostal Petrič a vstřeleným gólem přece jen už zlomil odpor soupeře. Hamburg se tak raduje z postupu.

FC Liverpool - OSC Lille 3:0 (1:0)

Branky: 49. a 89. Torres, 9. Gerrard z pen. První zápas 0:1, postupuje Liverpool.

Anglický Liverpool odvrátil nebezpečí vyřazení a dál může snít o zisku trofeje. Po těsné porážce v Lille zabral a třetmi góly rozhodl o svém postupu.

První branku dali domácí již v 9. minutě, když se z penalty nemýlil Gerrard. Domácí se museli mít stále na pozoru, protože inkasovaná branka by jim značně zkomplikovala situaci. Ve druhé půli ale za to vzal Torres a dvěma góly zajistil klid ve svých řadách.

Sporting Lisabon - Atlético Madrid 2:2 (2:2)

Branky: 19. Liedson, 45.+1. Polga - 3. a 33. Agüero. První zápas 0:0, postupuje Atlético Madrid.
Český obránce Tomáš Ujfaluši nastoupil v základní sestavě Atlética.

Atlético Madrid sice Sporting Lisabon neporazilo ani jednou, ale díky dvěma gólům, které vstřelilo na půdě soupeře, postupuje do další fáze. Jejím hridnou se stal argentinský útočník Agüero. Ve 3. minutě otevřel skóre, ve 33. minutě dal druhý gól svému týmu. Domácí fotbalisté měli celou druhou půli na vstřelení postupového gólu, ovšem obrana hostů v čele s Ujfalušim už neinkasovala.

VfL Wolfsburg - Rubin Kazaň 2:1 (1:1, 0:1), po prodloužení

Branky: 58. Martins - 21. Kasajev. První zápas 1:1, postupuje Wolfsburg.
Český obránce Jan Šimůnek nastoupil v základní sestavě domácích, po jeho hlavičce vyrovnal v 58. minutě Obafemi Martins a v 75. minutě jej vystřídal Fabian Johnson.

Hrdinou celého dvojzápasu se nakonec stal nigérijský útočník Obafemi Martins. Ten zachránil německý klub od vyřazení. Wolfsburg totiž nezačal vůbec dobře a již ve 21. minutě prohrával, když se trefil Kasajev. V druhém poločase vyrovnal právě Martins, čímž si vynutil prodloužení. Když už to vypadalo, že budou rozhodovat penalty, udeřili domácí. Po rychlé akci se po pravé straně přehnal Martins, krásně nahrál Gentnerovi, jenž křižnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. Kazaň už pak měla málo času na odpověď.

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články