Zpět na » Ostatní » Luka Modrič: Fotbal někdy dokáže být krutý

Luka Modrič: Fotbal někdy dokáže být krutý

Luka Modrič: Fotbal někdy dokáže být krutý © iconsport.photo - Euforie italských hráčů po vyrovnávací brance

1

Líbilo se

25.06. - Chorvatsko nutně potřebovalo vyhrát za tři body, aby mohlo postoupit do osmifinále na EURO 2024. Luka Modrič mohl být hrdinou; nejdříve neproměnil pokutový kop, aby své zaváhání, ani ne o minutu později, napravil a poslal Chorvatsko do vedení. Zápas mířil ke svému konci a chorvatští fanoušci slavili, dokud nepřišla osmá minuta nastavení a poslední akce italských obhájců trofeje. Mattia Zaccagni krásným technickým pokusem překonal Livakoviče a vyrovnal na konečných 1:1.

EURO 2024: Ohlasy Chorvatů

Chorvatský trenér, Zlatko Dalič: „Mohu klukům pogratulovat k bojovnosti, v touze a v obětavosti na hřišti. Góly v posledních minutách proti Albánii a Itálii. Neproměnili jsme dvě penalty. Nebyl to náš turnaj, měli jsme situaci ve svých rukou. Děkuji všem fanouškům a omlouvám se jim za neúspěch. Jsem opravdu znechucený.”

Kapitán Luka Modrič: „Nevím, co vám mám říkat. Fotbal někdy dokáže být krutý. Tento případ nadešel dnes, ale dobrá, je to tak, jak to je. Nezasloužili jsme si inkasovat na konci zápasu. Nepochybovali jsme
o fanoušcích, vždycky byli s námi a omlouváme se za selhání.”

Chorvatský novinář, Elvir Islamovič: „Pokud by Dalič mohl vybrat hráče, který rozhodne o tomto zápase, byl by to bezpochyby Modrič. Kapitán Chorvatska, nejlepší hráč historie země, si zasloužil být hrdinou, ale pouze do doby, než pozdní vyrovnání ho posunulo do pozadí.”

Radující se Luka Modrič


EURO 2024: Ohlasy Italů

Italský trenér, Luciano Spalletti: „Pokud zápasy končí takovým způsobem, je to vždy vzrušující. Nikdo nevěřil, že bychom to dokázali vyrovnat, ale hráči zariskovali a vyšlo to. Můžeme jim pogratulovat, jak to zvládli. První poločas jsme byli podprůměrní. Příliš moc jsme přemýšleli nad výsledkem, což nikdy nemůže vyjít. Očekával jsem lepší výkon od svých svěřenců. Musíme svůj výkon vybalancovat.”

Italský obránce, Giovanni Di Lorenzo: „Bylo to těžké utkání, ale důležité je, že jsme dokázali postoupit dále z těžké skupiny. Jsme šťastní, je to hezký pocit vyrovnat v poslední vteřině. Možná proti Španělsku jsme nalomili důvěru v jinak tento velký tým, což bychom neměli. Potřebujeme vyrůst, příliš času již nezbývá. Musíme začít hrát líp, co se týče přístupu, tam nemůžeme říct nic. Je to bod, od kterého se potřebujeme odrazit.”

Italský novinář, Paolo Menicucci: „Pozdní gól Zaccagniho přinesl Itálii potřebný bod proti Chorvatsku, abychom se kvalifikovali do osmifinále, ve kterém se střetneme se Švýcarskem. Azzurri hráli dobře v prvním poločase a zvládli odpovědět na jednu z proměněných šancí Chorvatska. Byl to těžký zápas, ale Itálie si zasloužila vyrovnat.”

Mattia Zaccagni


Přečtěte si také: Luis de la Fuente: Musíme zůstat nohama pevně na zemi

David Mikoška / fotbalportal.cz

Nejnovější články