Zpět na » Ostatní » Luis de la Fuente: Musíme zůstat nohama pevně na zemi

Luis de la Fuente: Musíme zůstat nohama pevně na zemi

Luis de la Fuente: Musíme zůstat nohama pevně na zemi © iconsport.photo - Sylvinho s Luisem de la Fuentem

0

Líbilo se

25.06. - Španělsko potvrdilo roli favorita, ačkoli Albánie podala srdnatý výkon a ve druhé půlce občas zatopila svému soupeři. Pro Albánii končí turnaj, ale má rozhodně na čem stavět. Španělský trenér je nadšený, ale zároveň krotí emoce, jelikož jeho tým čeká těžká práce v dalších kolech EURO 2024.

EURO 2024: Ohlasy aktérů

Trenér Albánie, Sylvinho: „Jsem pyšný na hráče i zemi. Je to teprve podruhé v historii, co Albánie postoupila na závěrečný šampionát. Zvládli jsme konkurovat všem třem silným soupeřům. Ztratil jsem příliš mnoho času přemýšlením místo spánku, ale podali jsme výborné výkony a Albánie může být hrdá. Potřebujeme častěji startovat na takových turnajích.”

Kapitán Albánie, Berat Djimsiti: „Nebylo to snadné utkání. Španělé nás tlačili; hráli dobrý fotbal a měli více šancí v prvním poločase než my. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a měli i šance, abych byl upřímný, zasloužili jsme si bod.”

Albánský novinář, Eegi Duro: „V těžkém testu proti jednomu z nejlepších týmů turnaje, Red and Blacks nechali na hřišti všechno, a zejména ve druhém poločase podali dobrý výkon korunovaný několika šancemi. Tito mladí nadaní hráči ukázali, co mohou v budoucnu dokázat.”

Sylvinho


Španělský trenér, Luis de la Fuente: „Učinili jsme první krok za snem, ale musíme zůstat nohama pevně na zemi. Každý zápas je velmi těžký a co jsme dokázali, je opravdu složité - vyhrát všechny tři zápasy v základní skupině bez inkasovaného gólu. Musíme udržet chladnou hlavu...Další kolo narazíme na někoho z TOP 16 mužstev celého EURO 2024, takže nepřikládám důležitost tomu, že jsme favoriti. Jeden den můžete být nahoře, druhý dole.”

Hráč zápasu, Ferran Torres: „Máme před sebou ještě cestu, ale hrajeme fenomenálně. Všichni jsme jedna rodina, pevně semknutá. Důležité je, že každý z týmu je připraven být součástí základní jedenáctky. Střídající hráči jsou velmi důležití, protože zařídili mnoho gólů ke konci zápasu. Každý ze střídajících hráčů chce ztížit trenérovi výběr základní jedenáctky svým výkonem.”

Španělský novinář, Graham Hunter: „La Roja zahrála docela dobře, bránila dobře a vstřelila parádní gól. Byl to nádherný večer skvělého fotbalu a Albánie si získala mé srdce - zahrála velmi dobře.”

Luis de la Fuente


Přečtěte si také: Callum Styles: Kevin Csoboth je hrdina

David Mikoška / fotbalportal.cz

Nejnovější články