Zpět na » Ostatní » ME 2024: Vyhrají Němci i poslední zápas ve skupině? V cestě jim stojí Švýcaři

ME 2024: Vyhrají Němci i poslední zápas ve skupině? V cestě jim stojí Švýcaři

ME 2024: Vyhrají Němci i poslední zápas ve skupině? V cestě jim stojí Švýcaři © iconsport - Německo se v posledním zápase ve skupině utká se Švýcarskem

0

Líbilo se

23.06. - PREVIEW Dnes začínají na evropském šampionátu závěrečné zápasy základních skupin. To sebou přináší změnu v tom, že se nebudou hrát zápasy v třech různých časech, jako tomu bylo doposud, ale místo toho se vždy oba zápasy skupiny odehrají ve stejný čas, u skupiny A to tedy bude ve 21:00. Němci vyzvou Švýcary a v druhém zápase na sebe narazí Skotsko a Maďarsko.

Forma a společná historie

Německo se stalo prvním týmem na tomto EURO 2024, který si po úvodní výhře nad Skotskem a vítězstvím nad Maďarskem zajistilo účast v osmifinále. Mužstvo Juliana Nagelsmanna inspirované skvělými výkony Floriana Wirtze, Jamala Musialy a Toniho Kroose, předvedlo v úvodních dvou zápasech nádherný fotbal. I v zápase ve Frankfurtu pravděpodobně nepoleví, protože má šanci poprvé od roku 2012 snaží zakončit základní skupinu EURO s plným počtem bodů.

Švýcarsko má skvělou pozici k postupu do vyřazovacích bojů EURO, když porazilo Maďarsko a remizovalo se Skotskem. Jen málo týmů by si v současné formě rádo zahrálo s pořadatelem turnaje, ale Švýcarsko neprohrálo se svým středoevropským sousedem poslední tři vzájemná utkání. Z posledních 12 zápasů na EURO také prohrálo jen jednou, přičemž čtyři utkání vyhrálo a sedm remizovalo. Pokud ve Frankfurtu neprohraje, postup do osmifinále bude jejich.

Experti predikují

Anna-Sophia Vollmerhausen, reportérka ze Švýcarska:

„Klíčem ke čtyřem bodům Švýcarska z prvních dvou zápasů byla chytrá taktická rozhodnutí, i když tým nepůsobil vždy tak dominantně, jak by si přál. Trenér Murat Yakin nyní musí najít správný přístup proti rozjetému domácímu týmu. Možná že už mají jednu nohu v dalším kole, ale čekejte, že Švýcarsko udělá vše pro to, aby ve Frankfurtu zvítězilo.“

Hungary 1-3 Switzerland Stats: Swiss Enjoy Strong Start at Euro 2024 | The  Analyst

Phil Röber, reportér z Německa:

„Na tiskové konferenci Německa dva dny před zápasem trvalo více než 20 minut, než padl první dotaz ohledně Švýcarska. Možná je to kvůli vzájemné znalosti týmů, protože mnoho hráčů se dobře zná z německé Bundesligy. Budou nějaká překvapení? Určitě, ale pravděpodobně ne v německé sestavě, protože trenér Nagelsmann prohlásil, že není fanouškem narušování rytmu týmu.“

Germany National Football Team News - Latest Germany National Football Team  News & Rumors

Co říkají trenéři

Murat Yakin, trenér Švýcarska: „V prvních dvou zápasech jsme dosáhli pozitivních výsledků a teď se nacházíme v nadějné situaci. Nemusíme zítra vyhrát. Chceme ukázat své kvality a znepříjemnit zápas Německu. V prvé řadě ale chceme předvést dobrý výkon. Je to prestižní zápas a chceme se ukázat v tom nejlepším světle."

Julian Nagelsmann, trenér Německa: „V tuto chvíli není v plánu dělat změny v sestavě. Švýcarsko je s největší pravděpodobností co do individuální kvality nejlepší soupeř, kterého v této skupině máme. Jde o to vyhrát zápas, získat další sebevědomí a na tom, koho potom dostaneme v play-off jako soupeře, nezáleží."

Nikolas Kočica /

Nejnovější články