Zpět na » Ostatní » Christoph Baumgartner: Ulevilo se nám. Nyní na nás čekají velké výzvy

Christoph Baumgartner: Ulevilo se nám. Nyní na nás čekají velké výzvy

Christoph Baumgartner: Ulevilo se nám. Nyní na nás čekají velké výzvy © iconsport.photo - Radost Ralfa Rangnicka

0

Líbilo se

22.06. - Polské naděje na postup ze základní skupiny na EURO 2024 vyhasly. Polští hráči nezvládli duel s Rakouskema prohráli 1:3. Polsko nespasil ani uzdravený kapitán Robert Lewandowski, který nastoupil na závěrečnou půlhodinu, během níž Polsko inkasovalo dva góly.

EURO 2024: Ohlasy aktérů

Trenér Polska, Michal Probierz: „Prvních patnáct minut nešlo podle plánu. Neseděl nám agresivní styl hry Rakouska a ztráceli jsme balón. Neměli jsme potřebnou kvalitu na konci. Buď prohrajeme nebo vyhrajeme, ale jako tým. Možná budeme muset hrát agresivněji proti Francii.”

„Po příchodu Lewandowského na hřiště jsme velmi rychle inkasovali, což změnilo celou situaci. On je zkušeným hráčem, který radí mladším.”

Polský záložník, Piotr Zielinski: „Prvních patnáct minut jsme zaspali. Neběhali jsme, ale chodili. Nenapadali jsme svého soupeře. I to byl důvod, proč jsme dostali gól, což nás probudilo. Poté jsme začali pracovat lépe s balónem a začátek druhého poločasu vypadal mnohem lépe, ale náhle přišel kolaps.”

Krzysztof Piatek


Trenér Rakouska, Ralf Rangnick: „Prvních dvacet minut jsme hráli perfektně. Rozdíl mohl být daleko vyšší, než 1:0, pak jsme trochu ubrali na výkonu a začali jsme ztrácet balón. Z tohoto důvodu jsem se odhodlal udělat pár změn a opět jsme převzali kontrolu.”

„Náš výkon v prvním poločase upadal, což byla věc psychiky. Po neproměnění šancí jsme si mysleli, že se zápas vyhraje sám, někteří hráči se přizpůsobili mdlému výkonu polských hráčů, a to si nemůžeme dovolit na takové úrovni.”

Střelec Rakouska, Christoph Baumgartner: „Všichni jsou šťastní. Byli jsme pod silným tlakem, odpoledne jsme si nemohli ani odpočinout, všichni jsme byli nervózní. Opravdu se nám ulevilo a teď před námi čeká velká výzva.”

Záložník Rakouska, Marcel Sabitzer: „Cítím se dobře a jsem šťastný. Je to velká, důležitá výhra. Zápas byl moc náročný, jsem unavený, ale také šťastný. Na hřišti jsme nechali vše. Vyvíjeli jsme obrovský tlak na míč. Když předvádíme výkon podobný tomuto, jsme velmi silní. Pokud se zeptáte polských hráčů, myslím, že
s námi nebudou chtít hrát.”

Marko Arnautovič


Přečtěte si také: Serhiy Rebrov: Důležitá výhra pro tým i zemi

David Mikoška / fotbalportal.cz

Nejnovější články