Zpět na » Ostatní » Skotsko vs Švýcarsko: Skoti budou bojovat o přežití

Skotsko vs Švýcarsko: Skoti budou bojovat o přežití

Skotsko vs Švýcarsko: Skoti budou bojovat o přežití © iconsport - Skoti musí se Švýcarskem bodovat, aby se udrželi v turnaji

0

Líbilo se

19.06. - PREVIEW V úterý vypukne druhé kolo základních skupin EURO 2024. Vše odstartuje zápas skupiny B Chorvatsko proti Albánii v 15:00, v 18:00 Německo bude před domácími fanoušky hrát proti Maďarsku a v 21:00 nás čeká souboj Skotska a Švýcarska.

Forma týmů a společná historie

Skotsko sice na úvodním zápase EURO 2024 nepříjemně prohrálo s pořadatelským Německem 5:1 a obránce Ryan Porteous navíc ještě před poločasem uviděl červenou kartu, přesto má stále šanci na postup. Švýcarsko je však pro ně neznámým soupeřem. Naposledy se tyto dva týmy střetly v roce 2006, kdy Švýcarsko zvítězilo v přátelském zápase v Glasgow 3:1.

Jejich cesty se zkřížily také na Euru 1996, kdy Skotsko zvítězilo 1:0 v zápase základní skupiny, který však pro oba týmy znamenal konec turnaje. Současná švýcarská reprezentace však má po úvodní výhře 3:1 nad Maďarskem vítr ve svých plachtách. Granit Xhaka skvěle dirigoval hru ze středu pole a Skotové musí jeho pevnou vůli zlomit, pokud chtějí začít dohánět ztrátu.

Experti predikují

Alex O´Henley, reportér ze Skotska:

„Po jednom zápase je pro Skotsko už nutné neprohrát. Pokud chtějí poprvé dosáhnout vyřazovacích bojů, nemohou si dovolit ztratit v základní skupině A další tři body. Vítězství nebo remíza proti Švýcarsku udrží tým trenéra Clarka naživu pro poslední zápas skupiny, ale prohra se Švýcarskem by mohla znamenat konec ještě před nedělním zápasem s Maďarskem ve Stuttgartu.“

No surprises in Germany lineup, Scotland captain Robertson fit to start |  Reuters

Anna-Sophia Vollmerhausen, reportérka ze Švýcarska:

„Po pevném kroku směrem k postupu do vyřazovacích bojů na jejich šestém turnaji panuje ve švýcarském táboře vysoké sebevědomí. Tým si však dává pozor, aby se nenechal unést, přičemž kapitán Xhaka poznamenal, že na nich stále leží velký tlak. Trenér Yakin ukázal, že se nebojí zamíchat základní jedenáctkou, když překvapivě zařadil Duaha a Aebischera, kteří oba skórovali. Jsem zvědavá, co dalšího má v rukávu.

Switzerland - Sky Sports Football

Co říkají trenéři

Steve Clarke, trenér Skotska: „Na minulém Mistrovství Evropy jsme do druhého zápasu museli jít s podobnou myšlenkou. Stále jsme měli díky rozdílu skóre malou šanci. Tentokrát ta pojistka není. Víme to, takže v následujících dvou zápasech musíme získat čtyři body."

Murat Yakin, trenér Švýcarska: „Je důležité, že jsme vyhráli první zápas, ale s výkonem ve druhém poločase jsem nebyl tak spokojený, takže proti Skotsku musíme hrát lépe."

Nikolas Kočica /

Nejnovější články