Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Mbappého nos a velká nejistota. Bude ještě hrát?

EURO 2024: Mbappého nos a velká nejistota. Bude ještě hrát?

EURO 2024: Mbappého nos a velká nejistota. Bude ještě hrát? © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Kylian Mbappé

0

Líbilo se

18.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Je to asi ta nejdiskutovanější část lidského těla posledních hodin, minimálně ve Francii. Kylian Mbappé si ze zápasu s Rakouskem odnesl zlomený nos a jeho pokračování na turnaji EURO 2024 je nejisté. Podle posledních zpráv jeho návrat do hry není vyloučen. Každopádně, pokud se ukáže na hřišti, bude muset hrát s ochrannou maskou.

Zatím není jasné, kdy a zda vůbec se Kylian Mbappé vrátí do hry. Francie se v pátek utká s Nizozemskem a poslední zápas ve skupině D ji čeká v úterý 25. června utkání proti Polsku.

Kylian Mbappé se zranil v 85. minutě utkání proti Rakousku. Naskakoval na centr Griezmanna z přímého volného kopu, ale místo toho, aby hlavou trefil míč, narazil nosem do ramene Kevina Dansa. Mbappé byl otřesen a jeho nos byl hodně zakrvácen.

Následně musel střídat. Během toho předvedl jeden ze svých hvězdných manýrů, když se bez dovolení vrátil na hřiště, sedl si na zem a zdržoval.

První reakce manažera Didiera Deschampse na Mbappého zranění byla opatrná.

„Nevede si dobře,“ řekl francouzský trenér na tiskové konferenci po zápase.

„Má ošklivě zasažený nos. Musíme ho vyšetřit, ale vypadá to dost komplikovaně, což je pro nás opravdu velmi nešťastné.“

A dodal: „Ještě se uvidí a já vám v této fázi nemohu dát přesnou odpověď.“

Dobrou zprávou pro Kyliana Mbappého a Francii je, že útočníkovi Realu Madrid nebylo oznámeno, že už na EURO 2024 hrát nebude.

Francouzská fotbalová federace (FFF) potvrdila, že pětadvacetiletý útočník utrpěl zlomeninu nosu po střetu s ramenem rakouského záložníka Kevina Dansa při pondělním vítězství 1:0 v Düsseldofu.

Po vyšetřeních v nemocnici se opět připojil k týmu a v následujících dnech podstoupí léčbu, aniž by se ihned podrobil operaci.

FFF dodala: „Bude vyrobena maska tak, aby bylo možné zvážit návrat hráče s číslem 10 francouzského týmu do turnaje po období věnovaném léčbě.“

Kam dál?

Michal Čermák /

Související odkazy
Nejnovější články