Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Skupina D. Přijde konečně francouzský úspěch? Probudí se Polsko?

Euro 2024: Skupina D. Přijde konečně francouzský úspěch? Probudí se Polsko?

Euro 2024: Skupina D. Přijde konečně francouzský úspěch? Probudí se Polsko? © iconsport.photo - Francie chce navázat na světové šampionáty

0

Líbilo se

17.05. - Euro 2024 už je skutečně za rohem. Do startu zbývá něco málo přes měsíc, a my si tak začneme představovat základní skupiny. Těch je 6, přičemž z ní postoupí 2 týmy a 3. celek půjde do speciální tabulky, odkud postoupí 4 nejlepší týmy ze třetích míst. Šance jsou velké. Vykopáváme skupinu D.

Skupina D na Euro 2024

Seznam týmů:

- Francie
- Nizozemsko
- Rakousko
- Polsko

I tato skupina může být považována za jednu z nejtěžších. Ono samo o sobě, pokud čekáte slabšího soupeře z baráže a vyfasujete Polsko, jenž i přes bídnou formu má dost velkou kvalitu na to velké celky pozlobit, víte, že vás čeká opravdu těžká show. Francie bude jednoznačně favoritem skupiny, i celého turnaje, ale o tom, kdo postoupí za ní, o tom se můžeme hádat, Nizozemsko bude favoritem, ale neradno podceňovat Rakousko. To hrálo v kvalifikaci výborně, naposledy pak přejelo Turecko dokonce 6:1. Nemá co ztratit. To o Nizozemsku říct rozhodně nejde.

Robert Lewandowski

Bídné Polsko

Polsko může za postup na Euro 2024 skutečně děkovat bohu. Kvalifikace byla z ejho strany přišerná. Hned v prvním zápase Lewandowskiho družina dostala výprask od českého týmu v Edenu, následně si na něm smlslo i Moldavsko s Albánií a celé to zahcránilo až odvolání Fernanda Santose a následná úspěšná baráž. Na tomto turnaji tak jsou očekávání nízká, ale o to paradoxně větší tlak. Polské fotbalové obecenstvo má totiž z reprezentace zvýšený tlak a pokud to bude totální výbuch, fotbalisté i trenér se mají určitě na co těšit a příjemné to rozhodne nebude.

Největší hvězda skupiny

Kylian Mbappé už je mistrem světa, ve druhém finále dal hattrick, ačkoliv nakonec úspěšné nebylo a po penaltách slavil Lionel Messi. Na Euru se mu ale zatím mu nedaří, což bude chtít před přesunem do Realu Madrid jakožto kapitán Francie změnit. Francie bude jedním z největších favoritů, a to hlavně kvůli Mbappému. Alibistická nominace Didiera Deschampse Mbappému příliš nenahrává, ale i jeden takový hráč může vše změnit a otočit o 180 stupňů.

Kylian Mbappé

Koho sledovat?

Xavi Simons už byl na mistrovství světa v Kataru. Tehdy měl ale za sebou jen povedený půlrok v PSV. V dobrých výkonech tam pokračoval, zpět ho vykoupilo PSG a tuto sezónu odehrál v Lipsku. 7 gólů a 11 asistencí v Bundeslize je výmluvných dost a za mě je letos dost možná nejlepším nizozemským fotbalistou a roste i jeho postavení v nároďáku. Simons může zazářit už na tomto Euru. Může být nizoezmským trumfem a přesvědčit PSG, aby si ho nechalo pro příští sezónu.

Ideální sestava skupiny: Maignan, Posch, Saliba, van Dijk, Hernandéz - de Jong, Girzemann, Sabitzer, Mbappé, Lewandowski, Simons

Xavi Simons

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články