Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Domácí Německo odhalilo svou nominaci. Chybí v ní některé hvězdy

Euro 2024: Domácí Německo odhalilo svou nominaci. Chybí v ní některé hvězdy

Euro 2024: Domácí Německo odhalilo svou nominaci. Chybí v ní některé hvězdy © iconsport.photo - Kai Havertz a Jamal Musiala

0

Líbilo se

16.05. - Sice už jsme něco o nominaci Juliana Nagelsmanna slyšeli, ale až nyní je oficiální to, s čím Německo na domácí Euro 2024 pojede, Sestava není alibistická, Nagelsmann se nebál odpálit stálice a místo nich na turnaj poslat nové borce, jako třeba Aleksandara Pavloviče, Chrise Führicha nebo Maximiliana Beiera. To se prostě musí líbit.

Německo bude na domácím Euru 2024 jednoznačně jedním z největších favoritů. Po letech strádání má nyní opět nového a nutno dodat, že výborného trenéra, má okysličený a přebudovaný tým s generačními talenty Wirtzem a Musialou, ale i dalšími borci, kteří mohou vyletět. V nominaci na samotný turnaj chybí třeba Leon Goretzka, Julian Brandt a za mě třeba nepochopitelně ve vynikající formě hrající Mats Hummels, ale jsou tu skutečně nové tváře. Nagelsmann si na žádné zásluhy nehraje. Formu má Führich, Beier nebo Undav, tak prostě na turnaj jedou. Tak to má být. S čím tedy Německo přijde?

Brankáři

Jedničkou bude i na tomto turnaji Manuel Neuer. Pro ikonu Bayernu Mnichov půjde zřejmě o vůbec poslední velký turnaj v brance Die Mannschaft. Dost velká část německých fanoušků už by chtěla změnu stráží a nástup ter Stegena, ale o tom trenéři Německa ani nepřemýšlí, ať už to byl Löw, Flick nebo nyní Nagelsmann. V týmu je potom 27 hráčů, přičemž jich na Euro pojede 26. A rozhodovat by se tam mělo mezi dvěma gólmany, kteří na turnaj pojedou jako trojky. Jedná se o Olivera Baumanna z Hoffenheimu a kmenového brankáře Bayernu, letos oporu Stuttgartu, Alfreda Nübela.

Manuel Neuer

Obrana

Možná jsme čekali, že po posledních výkonech pojede na turnaj Mats Hummels. To byste ale byli na omylu. Julian Nagelsmann místo něj bere Robina Kocha z Frankfurtu. Ten ale bude jistě jen krýt záda Antoniu Rüdigerovi, zřejmě s Jonathanem Tahem. Jede i Nico Schlotterbeck. Pokud bych si ale měl vybrat stopera z Dortmundu, byl by to Hummels. Uvidíme i kapitána Stuttgartu Antona. Jeho kolega Mittelstadt by pak mohl hrát na levém kraji. Poslední přáteláky odehrál skvěle. Pravý kraj pak zabere Joshua Kimmich. Ten se na tuto pozici, v niž jsme ho před lety mohli vidět, připravuje už nyní v Bayernu.

Joshua Kmmich

Záloha

Dost emocí vyvolalo to, že Julian Nagelsmann na turnaj nebere Leona Goretzku, ale jeho mladšího kolegu z Bayernu Aleksandara Pavloviče. Mladíček by měl krýt záda Robertu Andrichovi. V záloze by ale měl hrát především Toni Kroos, navrátilec do sestavy zaručeně jedna z největších opor Die Mannschaft. Nominaci si zasloužil i Pascal Gross z Brightonu. Patří mezi nejlepší nahravače Premier League. Forma pak jasně mluví i pro Chrise Führicha ze Stuttgartu. A samozřejmě nesmí chybět Jamal Musiala s Florianem Wirtzem. Toto duo doplněné o Leroye Saného bude dělat bordel.

Toni Kroos

Útok

Julian Nagelsmann bude mít v útoku opravdové dilema. Hrát jakožto hrotového útočníka ve formě hrajícího Havertze, jemuž to za národní tým pálí, nebo tam mít takovou tu tradiční devítku jako Füllkruga, který zaujal už v Kataru. To každopádně nejsou jediné trumfy, jaké do útoku trenér má. Už tu není Timo Werner, ale Deniz Undav, další tvář Stuttgartu, ta si může taky něco odehrát a střelec je to opravdu vynikající. Nechybí ani Thomas Müller a také jeho protějšek Maximilian Beier. Jeho kariéra je teprve na začátku a v této sezóně mu to v 21 letech pálí za Hoffenheim.

Kai Havertz

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články