Zpět na » Ostatní » Euro 2024 - skupina A: Favoritem Německo, černým koněm Maďarsko?

Euro 2024 - skupina A: Favoritem Německo, černým koněm Maďarsko?

Euro 2024 - skupina A: Favoritem Německo, černým koněm Maďarsko? © iconsport.photo - Německo bude jedním z favoritů

0

Líbilo se

13.05. - Euro už je skutečně za rohem. Do startu zbývá něco málo přes měsíc, a my si tak začneme představovat základní skupiny. Těch je 6, přičemž z ní postoupí 2 týmy a 3. celek půjde do speciální tabulky, odkud postoupí 4 nejlepší týmy ze třetích míst. Šance jsou velké. Vykopáváme skupinou A.

Skupina A - seznam týmů:

Německo
Švýcarsko
Skotsko
Maďarsko

Skupina A vždy patří pořadatelům. Jak všichni víme, tento turnaj se uskuteční v Německu, a právě Německo bude velkým favoritem této skupiny. A ono jím být musí. Po předešlých neúspěších se nic jiného, než velký úspěch nebude počítat. Pokud to bude stejně jako na světovém šampionátu konec už ve skupině, fanoušci snad srovnají stadiony se zemí. Čistě papírově by mělo být druhé Švýcarsko a o 3. místo se porve Maďarsko se Skotskem.

Černý kůň skupiny

Maďarsko během posledních turnajů ukázalo, že své místo na evropských šampionátech má naprosto po právu. Mladí borci v kombinaci se zkušenými hvězdami jako Orbán nebo Gulácsi, dále bojovníci z domácí soutěže, všichni hrdí a nabuzení na turnaj a další úspěch pro svou zem. Podle mě se může klidně stát, že to Maďarsko skončí druhé. Skotsko na to za mě nemá čistě jen podle jeho výkonů a bude mimo hru. Maďaři mohou pozlobit i Němce. Trvdí to přímo jeho výsledky.

Maďarská radost

Největší hvězda skupiny

Návrat Toniho Kroose do reprezentace může být pro Německo a výsledek jeho turnaje naprosto klíčový, a bude na něj určitě upírána velká pozornost. Tahle posila pro Die Mannschaft nemohla přijít v lepší čas. Kroos je potřeba, a navíc se rozehrál do brutální formy a opět je jednoznačně mezi nejlepšími záložníky planety. Tohle může být jeho turnaj. V aktuální formě jeden z nejlepších hráčů planety.

Toni Kroos

Koho sledovat?

Florian Wirtz a Jamal Musiala. Německo sice bude muset stát především na těch zkušených borcích jako je Kroos, ale právě toto duo ofenzivních záložníků, které ničí Bundesligu může být na velkou spoustu let motorem německého nároďáku, přičemž se velké věci čekají už nyní. Zatímco Musiala už se dobře předvedl i na mistrovství světa, pro Wirtze, jenž předvádí brutální výkony v Leverkusenu, to bude první velký turnaj.

Ideální sestava skupiny: Neuer - Kimmich, Tah, Orbán, Robertson - Kroos, Szoboszlai, Xhaka - Wirtz, Havertz, Musiala

Jamal Musiala

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články