Zpět na » Ostatní » Andrés Iniesta v problémech. Dluží půl miliardy jenů na daních

Andrés Iniesta v problémech. Dluží půl miliardy jenů na daních

Andrés Iniesta v problémech. Dluží půl miliardy jenů na daních © iconsport.photo - španělský umělec Iniesta

2

Líbilo se

24.03. - BULVÁRNÍK Slavný španělský fotbalový hráč Andrés Iniesta se dostal do středu pozornosti, když japonské daňové úřady tvrdí, že nezaplatil obrovskou částku daní během svého pobytu v zemi. S japonskými úřady nyní vedou soudní bitvu o 580 milionů jenů, které Iniesta údajně neohlásil během svého působení v Japonsku.

Andrés Iniesta se ocitl pod drobnohledem japonských daňových úřadů, kteří tvrdí, že nezaplacené daně během jeho pobytu v zemi dosahují astronomických výšek. Podle zpráv zveřejněných japonskými médii se japonské daňové úřady snaží vymoci 580 milionů jenů, což přibližně odpovídá 3,5 milionu eur, za příjmy, které Iniesta údajně nahlásil neúplně během svého působení v zemi.

Podle zpráv citujících neupřesněné zdroje japonského vysílače NHK byl Iniesta největším dlužníkem, když údajně neohlásil 860 milionů jenů, což odpovídá přibližně 5,2 milionu eur, za své kontraktní poplatky s týmem Vissel Kobe, kde hrál od července 2018 do stejného měsíce v roce následujícím. Iniesta, který v současnosti působí ve fotbalovém klubu Emirates Club ve Spojených arabských emirátech, tvrdí, že se jedná o nedorozumění ohledně jeho daňové rezidence v roce 2018. Argumentuje tím, že v roce 2018 podal daňové přiznání ve Španělsku za své celosvětové příjmy, avšak japonské úřady tvrdí, že byl rezidentem Japonska a měl také povinnost platit daně v této zemi.

Obrovský dluh Iniesty

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články