Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Andrés Iniesta končí v Japonsku. S fotbalem ale končit nehodlá

Ostatní - Andrés Iniesta končí v Japonsku. S fotbalem ale končit nehodlá

Andrés Iniesta končí v Japonsku. S fotbalem ale končit nehodlá © iconsport.photo - Andrés Iniesta po 5 letech končí v Japonsku

1

Líbilo se

25.05. - Někteří z fanoušků jistě netuší, že Andrés Iniesta ještě stále neukončil kariéru a i ve svých 39 letech stále hraje. V japonském Vissel Kobe ale končí. To však neznamená, že jeden z nejlepších záložníků fotbalové historie nyní pověsí kopačky na hřebík. Stále se prý cítí na fotbal na nejvyšší úrovni a chce být prospěšný. Spekuluje se o zájmu z arabských zemí.

Andrés Iniesta je odchovancem Barcelony a ve své kariéře do svého odchodu do Japonska neoblékal jiný dres. Stal se naprostou ikonou, jedním z nejlepších záložníků historie, vyhrál 30 trofejí a je doposud jediným hráčem, kterému kdy Barcelona nabídla doživotní smlouvu. To znamenalo, že součástí klubu může být do kdy bude chtít. V roce 2018 se ale rozhodl skončit. Odešel do Japonska, kde oblékl dres Vissel Kobe. Byl největší hvězdou tamní J1 League a oporou týmu. K 674 zápasů za Barcelonu si už připsal i 133 v Japonsku.

Jenže v nové sezóně Iniesta hrál jen ve 3 ligových zápasech ze 14. To je pro Iniestu málo i v jeho 39 letech a proto se rozhodl, že po 5 letech v Japonsku je čas na novou výzvu. Kam má v plánu jít, to ještě neoznámil a sám prý neví co bude. Rozhodně ale ví, že končit nechce. Spekuluje se o tom, že zájem by o něj mohl být z arabských zemí. Ačkoliv už jsme měli Iniestu za fotbalistu v důchodu, jeho cesta se ještě prodlouží a alespoň chvíli budeme moct sledovat fotbalového génia v akci.

Chci stále hrát fotbal. Myslím, že jsem stále schopný toho hrát. Ale s tím, že tahle kapitola končí, uvidíme, co bude a co je v našich možnostech. Chci kariéru ukončit na hřišti. A doufám, že to tak bude. Ale abych vám řekl pravdu, nevím co teď bude. Cítil jsem se tady vítaný už od prvního dne. Po tolika letech je to teď pro mě hodně emotivní. Dával jsem tady do toho všechno na i mimo hřiště. Jsem na to pyšný," rozloučil se Iniesta s Japonskem.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články