Zpět na » Ostatní » Southgate o Bellinghamově mentálním zdraví: Posledních pár týdnů pro něj bylo těžkých

Southgate o Bellinghamově mentálním zdraví: Posledních pár týdnů pro něj bylo těžkých

Southgate o Bellinghamově mentálním zdraví: Posledních pár týdnů pro něj bylo těžkých © iconsport - Bellingham se přesunul do Anglie, kde odehraje zápas proti Brazílii

1

Líbilo se

23.03. - Na tiskové konferenci před nadcházejícími zápasy Anglie vyjádřil trenér národního týmu Gareth Southgate svou obdivuhodnost k záložníkovi Judovi Bellinghamovi v týmu. „Jsme nadšení a rádi, že ho máme, ale je mu stále pouhých 20 let. Úspěch našeho týmu bude záviset na celém týmu," ujišťoval Southgate a zdůraznil kolektivní úsilí potřebné pro úspěch týmu v přípravných zápasech na letošní Euro proti Brazílii a Belgii.

Musel ale také přiznat Bellinghamovy nedávné duševní potíže, když na otázku na tohle téma Southgate odpověděl: "Posledních pár týdnů bylo pro něj trochu obtížných, byl zraněný a pak přišla ta červená karta, takže je teď trochu zklamaný." Přestože se s těmito výzvami mladík potýká, Southgate zdůraznil Bellinghamovu odolnost a přínos pro tým.

Real Madrid-bound Jude Bellingham set to withdraw from England squad amid  fears knee surgery will be required on injury suffered at Borussia Dortmund  | Goal.com US

Dvacetiletý Bellingham prokazuje v zápasech za anglickou reprezentaci na hřišti naději a odhodlání a získává si chválu za svou zralost a dovednosti. Southgateova slova odrážejí podporu a víru v mladého záložního hráče, ale nemůžeme se tomu divit. Tuto sezónu hraje senzačně.

Bellinghamovi se také samozřejmě daří na klubové úrovni, kde si podmanil Real Madrid a má na jeho hru neuvěřitelný vliv. Bez Bellinghama často Real nemůže soupeře přehrát, ale s ním klub je momentálně jeden z nejlépe hrajících klubů světa. V lize ve 22 zápasech šestnáctkrát skóroval, což je na záložníka obdivuhodné. Ještě navíc k tomu vede tabulku střelců. V Lize mistrů pak skóroval čtyřikrát v šesti zápasech a přidal stejný počet asistencí. Dnes tedy bude v přátelácích bojovat za Anglii proti Brazílii.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články