Zpět na » Ostatní » Fenerbahçe hrozí opuštěním turecké ligy kvůli nedávné brutální invazi fanoušků na hřiště

Fenerbahçe hrozí opuštěním turecké ligy kvůli nedávné brutální invazi fanoušků na hřiště

Fenerbahçe hrozí opuštěním turecké ligy kvůli nedávné brutální invazi fanoušků na hřiště © iconsport.photo - potyčka hráčů a fanoušků

0

Líbilo se

22.03. - VIDEO Fenerbahce, jeden z nejvýznamnějších tureckých klubů, se potýká s rozhodnutím, které by mohlo otřást základy turecké Super Lig. Příčinou není jen nedávný brutální útok fanoušků, ale také údajné dlouhodobé nespravedlivé zacházení.

Fenerbahce, tradiční turecký fotbalový gigant, se ocitá na rozcestí, které by mohlo změnit tvář turecké Super Lig. Po nedávném zápasu s Trabzonsporem, kde hráče Fenerbahce napadli fanoušci a scény násilí vyděsily celý fotbalový svět, klub oznámil možné odstoupení z ligy. Tato dramatická reakce není jen důsledkem jediného incidentu, ale je spíše výsledkem akumulované frustrace nad údajným dlouhodobým „nepřiměřeným zacházením“ klubu ze strany tureckých úřadů a vlády.

Útok na hráče Fenerbahce, který měl za následek zranění několika z nich včetně Edina Džeka a Dusana Tadiće, vyvolal šok a pobouření. Hráči byli poházeni různými předměty, včetně mincí, a následně byli při fyzickém útoku na ně nuceni bránit. Tento incident nebyl první, který Fenerbahce zažil, a zdá se, že klub dosáhl bodu, kdy již není ochoten tolerovat takové zacházení.

Klubový prezident Ali Koç vyjádřil nespokojenost s tímto stavem a uvedl: „Zacházení, které Fenerbahce dostává, není něco, co můžeme tolerovat.“ Tento názor je podporován rozhodnutím klubu konat valnou hromadu členů, kde se bude diskutovat o dalších krocích. Pokud by se klub rozhodl opustit ligu, čelil by přeřazení do druhého týmu tureckého fotbalu, což by mohlo mít dalekosáhlé důsledky pro jeho budoucnost.

Napadení fotbalistů Fenerbahce

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články