Zpět na » Ostatní » Finále Copa Libertadores se možná bude muset obejít bez fanoušků. Pořadatelé se obávají masakru

Finále Copa Libertadores se možná bude muset obejít bez fanoušků. Pořadatelé se obávají masakru

Finále Copa Libertadores se možná bude muset obejít bez fanoušků. Pořadatelé se obávají masakru © iconsport.photo - Fanoušci Bocy Juniors

0

Líbilo se

03.11. - Copa Libertadores je jihoamerickou obdobou Ligy mistrů a je největší trofejí, jakou může fotbalista na tomto kontinentu získat. Každoročně je tato soutěž ohromně sledovaná a přináší nám fantastické zápasy. Jeden takový je před námi. Ve finále se na ikonickém stadionu Maracaná potká Fluminese s Bocou Juniors. Skutečný fotbalový svátek. Možná se ale bude hrát bez fanoušků.

Letošní ročník Copa Libertadores nám došel do finále. V něm se na stadionu Maracná utká domácí Fluminese s argentinskou Bocou Juniors. Je to skutečně souboj dvou těžkých vah a fotbalový svátek Jižní Ameriky. Zápas roku. Napovídají tomu i přípravy. Do Ria de Janeira z Argentiny přicestovalo svůj tým podpořit několik set tisíc fanoušků. Naprostá šílenost, která ukazuje obrovskou vášeň, jakou fotbal na tomto kontinentu vzbuzuje. Jenomže podle CONMBEOL se zápas dost možná bude muset hrát za zavřenými dveřmi.

Zatímco argentinští fanoušci si užívali volného času s rodinami na proslulé pláži Copacabana, přiběhli ultras Fluminese a docela surově je napadli. Na to na svých sociálních sítích CONMEBOL reagoval s přáním směrem k fanoušklm, aby si užívali fotbal a aby se nestalo přesně to, co se stalo. Ani to ale zřejmě stačit nebude. Hraje se už zítra v 9 hodin večer místního času. Stále se ale neví, zda na zápase budou fanoušci nebo ne. Na Maracaná se jich přitom vejde až skoro 80 tisíc a je tu potenciál na to, aby jsme byli svědky skutečně nádherné atmosféry.

Hranice mezi krásnou fotbalovou kulisou a jatkami mezi horkokrevnými fans je ale velmi tenká. Jenomže alespoň z mého pohledu je to tak, že pokud fanouškům odepřete možnost na zápas jít, jejich nevraživost a nenávist poroste a když necháte několik set tisíc v ulicích, je tu potenciál na ještě větší masakr, než by se stal na stadionu. Rozhodnutí hrát za zavřenými dvěřmi tedy opravdu nevidím jako šťastné, ačkoliv chápu obavy pořadatelů. Celý zápas by navíc úplně ztratil náboj. Jak se hráči v největší den své kariéry namotivují bez fanoušků?

Copacabana se změnila na velký ring

David Suchý / goal.com

Noviny
Nejnovější články